Сега е моментът, в който трябва да започнем подготовката за хубавото време. То винаги ни подканя да носим леки рокли, разкриващи епилираните ни крака и зажаднялата за слънце кожа на деколтето. Проблемът идва от това, че силуетът ни невинаги отговаря на очакванията. Причините? Липса на спорт, непрестанно похапване на сладки неща, мазни и тежки храни. В резултат коремът се заобля, бедрата се наливат, а задните части загубват стегнатата си форма. Време е да се направи нещо! Съществуват естествени и „нежни“ методи, които правят възможно отслабването, без да навреждат на здравето.
11. Акция против целулита
Ужасната портокалова кожа се дължи на дистрофия на мастната тъкан по бедрата, ханша и корема. При хранителен дисбаланс мастните клетки увеличават обема си и притискат околните кръвоносни и лимфни съдове. Кръвообращението се забавя и това затормозява изхвърлянето на токсините от организма. Кожата губи от еластичността си и става релефна.
Да започнем от храненето!
Хранете се здравословно и балансирано, пийте литър и половина вода на ден и се отдавайте на кулинарни изкушения само веднъж седмично. Идеалната схема е 5 различни плодове и зеленчуци и 3 млечни продукта на ден, 3-4 пъти седмично месо и 3 пъти седмично риба.
Тонизирайте тялото!
Укрепването на мускулите няма да стопи целулита, но ще стегне контура на тялото. След 25-30-годишна възраст мускулната тъкан започва да отслабва. Стягането й чрез упражнения може да коригира и вида на целулита, като го направи по-малко релефен.
Движете се!
Спортните занимания са особено ефикасни при скорошен целулит, свързан с напълняване, бременност, стрес или менопауза. Чрез спорта не само се отслабва, но и кожата се тонизира и прибира. Изберете колоезденето, плуването или гимнастиката. И не забравяйте да стягате седалищните мускули, когато изкачвате стълбите.
Доверете се на специалистите!
Лимфодренаж, ендермология, масажи, балнеотерапия… Всички тези техники подобряват вида на кожата и я изглаждат. Процедурите по таласотерапия освобождават тъканите от отровите и са успешно средство срещу задържането на вода в клетките.
12. Пийте поне по 1,5 л вода на ден
Добре известно е – за да се освободят тъканите от задържаните течности и бъбреците от отровите, които ги блокират, трябва да се пие много вода. Поне литър и половина на ден. Забравете за газираните напитки и плодовите сокове, които съдържат добавена захар. Открийте света на билковите отвари и чая без захар. Внимавайте с кафето и кока-колата, даже когато е light, тъй като тези две напитки усилват апетита. Изберете минерална вода, богата на. магнезий и калций.
13. Спете колкото може по-дълго
Подгответе добрия сън с вечеря, богата на бавни захари, но бедна на мазнини. Прекалено тежките храни се задържат в стомаха цели пет часа, а това предизвиква усещане за тежест. Вечеряйте поне два часа преди да си легнете.
Не спортувайте късно вечер, стремете се към спокойни занимания, преди да се отправите към спалнята. Лягайте винаги в един и същи час, за да подпомогнете биологичния си ритъм. Матракът трябва да е по-скоро твърд, а стаята винаги добре проветрена преди сън. Най-добре е температурата в нея да не надхвърля 18-19 градуса – така топлообменът между въздуха и тялото е хармоничен и телесната температура е стабилна.
Леглото е място за спане – не четете и не гледайте телевизия в него. Позволен е само сексът!
Не дръжте в спалнята си електронни уреди, тъй като те излъчват електромагнитни вълни. Не забравяйте, че докато спите, вие елиминирате не само калории, но и стрес, натрупан през деня. А кортизолът, хормон на стреса, води до напълняване. Колкото по-добре спите, толкова по-лесно се освобождавате и от калориите, и от стреса
14. „Овкусете“ диетата си
Страданията в името на красотата вече са демоде. Днес ние искаме да живеем щастливи, в хармония с тялото. Хранете се с вкусни продукти, това ще ви накара да се чувствате добре като в детството.
Начинът на готвене е първото условие за здравословно хранене. Кой е казал, че само приготвените с мазнина ястия имат привлекателен вкус? Избягвайте маслото и олиото, изберете си начин на приготвяне без мазнина – на пара, чрез задушаване, във фурната, на грил или в пергамент. Така се запазва автентичният вкус на продуктите и се улеснява храносмилането.
Затоплените мазнини са много вредни за артериите. Забележете, че след като веднъж сте възприели по-леките начини на готвене, няма да искате да се върнете назад, защото мазните храни вече няма да ви харесват.
Подправките са съюзници на добрия вкус и на здравето.
- Магданозът е силен стимулант, съдържа много витамин С и се съчетава добре с всички продукти.
- Естрагонът е идеална добавка към птичето месо, яйцата и рибата. Той улеснява храносмилането и отделителната система.
- Босилекът апетитно се съчетава с доматите, чесъна и лука. Той има антисептични свойства и облекчава спазмите.
Вкусът на салатите се подобрява с леки сосове, приготвени от 1 с. л. олио, 1 с. л. оцет, 5 с. л, вода, сол и пипер. В съчетание с тези продукти можете да използвате горчица, малко къри, извара или кисело мляко.
Ако харесвате нашия сайт, харесайте страницата ни във Facebook, за да получавате винаги нова и актуална информация и статии.
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!