1. Безпричинно акне Стресът увеличава възпалението, което води до появата на акне, твърдят експертите. Те препоръчват след тежък ден да намажете лицето си с лосион,съдържащ салицилова киселина или бактерицидния агент бензоил пероксид, който ще предпази кожата ви от изсушаване. Ако до няколко седмици тя не се повлияе от това лечение, трябва да се консултирате с дерматолог.
2. Прехранване
Не приписвайте вашата увеличена нужда от храна и сладкиши на повишените нива на половите хормони във вашето тяло. Стресът е най-вероятният виновник за това. Проведено проучване е установило, че желанието за консумация на шоколад преди и след цикъл не се различава особено много. Ето защо се предполага, че периодичното прехранване със сладко не зависи изцяло от хормоналните фактори, а е резултат по-скоро на прекомерното напрежение, което ви кара да се тъпчете с всевъзможни лакомства.
3. Сърбеж по кожата
Наскоро проведено проучване в Япония доказва следния факт – хората схроничен сърбеж живеят под много по-голямо напрежение, отколкото останалата част от изследваните. Въпреки че неприятното чувство на сърбеж може да бъде причина за стрес, специалистите смятат, че има и обратна зависимост. Психическото напрежение може да утежни състояние като дерматит, екзема и псориазис. Реакцията на организма към повишения стрес стимулира в по-голяма степен нервните окончания, което неминуемо води до сърбеж.
4. По-лоши от обикновените алергии…
Проведено е изследване, което доказва, че страдащите от алергия хора имат по-тежки симптоми, след като са преминали тест, които повишава нивото на стрес в организма. Хормоните на стреса могат да повишат продукцията на имуноглобулини, които се намират в кръвта и са отговорни за алергичните реакции.
Безпокойството и прекомерният стрес могат да причинят стомашни болки, придружени от главоболие, болки в гърба и безсъние. Експертите смятат, че хората, изложени на по-високи нива на стрес, са до три пъти по-предразположени на коремни болки, отколкото хората, живеещи без почти никакво напрежение. Причината за това е все още неизяснена, но доста убедителна теория смята, че мозъкът и храносмилателния тракт притежават общи нервни пътища. Когато съзнанието реагира на стреса, храносмилателната система също се възбужда и произвежда повишено количество на солна киселина, което създава проблемите. Решението на проблемите според клиничните психолози се крие във воденето на здравословен начин живот, избягване на стреса, спортуване и медитация. Въпреки това, ако страдате от чести коремни болки, консултирайте се най-добре с лекар, защото причината може да е съвсем друга.
Виж кои са седемте зависимости на 21-и век!
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!