Запитайте се дали наистина има нужда да палите автомобила, ако можете да стигнете пеша или с велосипед.
1. Създайте график за ходене. Говорете с приятели, съседи или колеги – сред тях може да намерите съмишленици за разходки из търговския център или други подходящи за целта места.
2. Ако времето е лошо, направете кръгче в търговския център. Отидете рано сутрин, преди мястото да се препълни с хора, и направете няколко обиколки. После се възнаградете с чаша кафе. Поканете приятел за компания и се уговорете да направите една бърза обиколка за усилено упражнение и една умерена, за да разгледате витрините, след това повторете схемата на следващия етаж.
3. Напечатайте рекламна брошура, за да набирате съмишленици. Разпространете я из квартала или в близкия магазин за хранителни стоки. Поканете хората за четвъртък вечер в удобно за вас време и оставете малкото си име, телефонен номер и електронен адрес. Изберете място за срещата като парк или обществена градина. Започвайте и приключвайте разходката си с 5 минути бавно темпо – в началото за загряване, а после – за отпускане на мускулите.
4. Организирайте си клуб за ходене. След първата и втората разходка си назначете среща в кварталното кафене. Раздайте табелки с имената на хората и направете списък с телефоните и електронните адреси на всички, за да можете да ги уведомявате за следващи сбирки. След това обсъдете колко често ще се разхождате, кога и къде ще се срещате, какво ще правите, ако времето е лошо. Говорете също и за темпото на крачката ви и разстоянието, което ще покривате. Ако групата е голяма, обмислете варианта за разделяне на по-малки на принципа на физическа подготвеност, свободно време или други фактори.
5. Търсете начини да мотивирате групата. Можете да си измислите име, да поръчате тениски, да организирате ден на здравословните домашно приготвени ястия веднъж месечно, да участвате в поход, подкрепящ някаква кауза, или да си поставите за цел да увеличавате дължината на разходката или скоростта на ходене. Споделете отговорността, като помолите всеки от членовете на групата да предвожда по една разходка и да планира маршрута.
6. Използвайте километража, за да засечете разстоянията. Залепете бележка „Засечи маршрута“ на таблото в кухнята, за да ви напомня да проверявате на какво разстояние са местата, през които минавате пеша всеки ден. Библиотеката на два километра ли е? Ами банкоматът? Много хора не осъзнават колко от ежедневните си задачи могат да свършат пеша с помощта на елементарно планиране.
7. Вземете бинокъла и наблюдавайте птиците. Можете да си изберете наръчник за начинаещия любител на птици от книжарницата. Потърсете издание, в което са включени видове от вашия регион. Това е страхотен начин да се наслаждавате на природата и да се докоснете до дивия живот в собствената си среда. Съзерцаването на красотата на птиците и обсъждането им с приятели, съседи или децата ви може да бъде забавно и стимулиращо преживяване. Общуването с природата успокоява пулса, понижава кръвното налягане и помага на хората да се отпуснат.
8. Залепете бележка „Мога ли да отида пеша или с велосипед?“ на външната врата. Това изрично напомняне (като известния конец на пръста) ще ви накара да се запитате дали наистина има нужда да палите автомобила, за да върнете книгите в библиотеката, да отидете до аптеката или на гости. Залепете още една бележка на таблото си, която казва: „Мога ли да измина половината път пеша?“, за да ви стимулира да паркирате няколко пресечки преди мястото, където трябва да отидете.
Хората споделят мнението си за магнитните наколенки „Магнетик Пауър”
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!