Майчината обич лекува

Това ще ви помогне

Специално подбрани от нас продукти, помагащи при описаните в статията здравословни проблеми.

Малкото дете може да преодолее и най-тежките болести, ако до него е мама. Нужно е само да се знаят вълшебните думички.

Погледът и ласката лекуват
Ако малчуганът усеща майчината любов, той е щастлив и се развива нормално. Лишеното от обич дете се държи лошо, става непослушно, а когато подхване инфекция, оздравява бавно. Но ако майката му покаже своята любов, болестта бързо си отива.

Как да предадем любовта си на малчугана?
Преди всичко с поглед и докосване. Колкото се може по-често гледайте с любов в очите детето, галете го, притискайте го, закачливо си играйте с него…

Специалистите смятат, че майката не бива изобщо да се разделя с детето, докато то не навърши 2 години. Ако по това време тя ходи на работа или води светски начин на живот (често е на гости, заминава на почивка, а оставя детето при баба му), потокът любов се прекъсва, малкото чове­че може да започне да боледува и да се развива лошо.

Думите лекуват
Най-добре е да се произнасят вълшебните думи, когато детето спи. То идеално ще запомни това, което мама е казала през нощта. И така 20-30 минути след като малчуганът заспи, седнете до креватчето му и три пъти повторете всяка фраза: първо мислено се обръщайте към де­тето, после на глас.

Правете това всеки ден в продължение на месец – два – зависи от състоянието на детето. Нито ви­сока температура, нито други прояви на болести няма да се появят. Но ако майката не е във форма поради болест, по-добре е сеансът да се отложи.

Думи витаминки
С тяхна помощ майката излива своята любов към детето. „Много-много те обичам. Ти си най-скъпото и най-милото, което имам. Не мога да живея без теб. Аз и татко много те обичаме.“

Думи имуностимулатори
Тези фрази буквално стабилизират физическото здраве. Маматерапията може да се справи с ле­ките проблеми без каквито и да било лекарства. „Ти си силно, здраво, красиво, мило мое дете. Добре се храниш и затова бързо растеш и се раз­виваш. Имаш здраво сърчице и здраво коремче. Леко и красиво се движиш. Калено си и рядко боледуваш.“

Думи транквилизатори
За да успокоите детето и да го въведете в ду­шевно равновесие, ще ви помогнат вълшебните думички. „Ти си спокойно момче. Имаш добри здрави нерви. Ти си търпелив, добър и общите­лен. Ти си умен. Всичко разбираш и запомняш. Винаги си в добро настроение и обичаш да се усмихваш. Добре спиш. Лесно и бързо заспи­ваш, сънуваш само хубави сънища. И чудесно си почиваш, когато спиш. Речта ти се развива идеално.“

Думи донори
Това е най-силното средство – да вземете бо­лното дете на ръце, силно да го притиснете към гърдите си и с вътрешната си сила да го отър­вете от проблема му: „Дай на мен твоята бо­лест! Взимам твоята болест и твоите трудности. Изхвърлям лошия ти и страшен сън. Взимам и изхвърлям твоята плачливост. Взимам и изхвър­лям твоето отвращение към храната. Аз много, много те обичам!“

За болното дете майката е лекар­ство, по-силно от таблетките,прахчетата и микстурите.
Огромно значение за де­тето – не само новоро­деното, но и в предучи­лищна възраст, а дори и за малкия ученик – има майчиният глас. Детето започва да го различава от петия месец във вътреутробния си живот. Като се роди, то го познава, реагира емоционално, различава интонациите. Майчиният глас става сякаш вътрешният глас на малкото човече. Ако майката е прекалено не­доволна от него, говори му, че то не е такова, каквото й се иска, на детето му се задава програма за неуспехи и болести. И обратното: ако този глас постоянно одобрява, подкрепя, на­стройва на вълната на щастието и здравето, детето се успокоява и се чувства щастливо.

 
Ако харесвате нашия сайт, харесайте страницата ни във Facebook, за да получавате винаги нова и актуална информация и статии.

Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!

Това ще ви помогне

Специално подбрани от нас продукти, помагащи при описаните в статията здравословни проблеми.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *