-
Внушавайте си, че не съществуват никакви ограничения. Не трябва да казвате: „Шоколадче, прощавай, повече никога в живота си няма да хапна от теб.“. Дайте си поне месец, в който да не хапвате сладко. През това време ще установите, че вкусът ви се е променил, безпокойството е изчезнало, спазвате диетата без усилие, здравословното ви хранене ще стане естествено и желано.
- Не влизайте в кухнята без причина. Контролирайте движенията си: защо сте отишли в кухнята, защо сте отворили хладилника или кутията за хляб? По навик или осъзнато? Действително ли искате да хапнете нещо?
- Добре сдъвквайте храната. За доброто усвояване на яденето трябва да се храните по-бавно и мълчаливо. През целия ден спазвайте правилото: когато се храните, само яжте, нищо друго не правете. Процесът на дъвченето насърчава релаксацията на тялото, а това е естествен изход от агресивни настроения. Бавното дъвчене подпомага за усета за бързо насищане.
- Водете си дневник какво сте консумирали. Записвайки си изяденото количество храна и изчислявайки калориите, ще свикнете да се храните разумно.
- Определете си реален срок, през който сте длъжни да свалите определени килограми. Не обричайте на неуспех желанието си трайно да отслабнете, поставяйки си цел да свалите за месец 20 кг.
- Не се фокусирайте върху направените грешки. Ако не се сдържите и хапнете малко шоколад, не се разстройвате. Едно отстъпление не води по поражение. Ако искате да запазите теглото си след отслабването, трябва да сте по-гъвкави – не трябва да се придържате към принципа „всичко или нищо“.
Ако харесвате нашия сайт, харесайте страницата ни във Facebook и станете наш приятел, за да получавате винаги нова и актуална информация и статии.
За Lekuva.net – в-к „Доктор”
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!