Знаете, че физическите упражнения са от съществено значение за успешното овладяване на диабета, но извиненията ви за избягване на потенето са по-многобройни и от лястовици през есента.
Дъждовно е и не става за разходка. Прекалено студено е. Търговският център е закрит, но е пълен с младежи и девойки. С малко основно оборудване ще превърнете дневната си в лична спортна зала. Можете да сложите уредите и в мазето или да се раздвижвате и без тях, докато почиствате дома си.
- Обещайте си да не затрупвате бягащата пътека с дрехи и предмети.
Тя е уред за упражнения, но ако ще я използвате като закачалка или допълнителна полица, трудно ще можете да стъпите върху нея, затова като за начало не я отрупвайте с вещи. Когато спортните ви уреди са готови за употреба, ще имате едно извинение по-малко по пътя към здравословния начин на живот.
- Качете се на колелото или бягащата пътека преди 10 часа.
Учените твърдят, че при хората, които правят упражненията си рано, има по-голяма вероятност да спазват режима си, защото са приключили с гимнастиката, преди останалите им задължения да започнат да ги разсейват. Има и допълнителен бонус за здравето: спортът предизвиква отделянето на хормони на щастието в мозъка, наречени ендорфини, които ни карат да се чувстваме добре – те ще ви заредят с енергия за целия ден.
- Движете се на фона на енергична музика.
Преди да се качите на бягаща та пътека или велотренажора, си пуснете енергична музика. Според учените спортуващите хора се стараят с 5-15% повече, когато слушат бърз ритъм. Доказано е, че енергичната музика кара хората да спортуват по-усърдно.
- Осигурете си „тръпка“, докато спортувате.
Интернет сайтовете за продажба на литература като продават аудиозаписи на съвременни криминални романи. Сложете диска в плейъра, вдигнете дясната си ръка и обещайте: „Независимо колко интригуваща е историята, ще слушам тази аудио-книга единствено, когато съм на пътечката за бягане в дневната.“ Ще откриете, че всъщност нямате търпение да тренирате – само така ще разберете какво се случва в следващата глава!
- Наложете си седмична „разходка“ с прахосмукачката.
Това не само ще означава, че сте предпазени от мръсотия, но чистенето с прахосмукачка изгаря почти 240 ккал на час. И подът ви – независимо дали е с килим, паркет, плочки или балатум – ще бъде в добро състояние по-дълго време и ще изглежда идеално.
Преди спортуването: малки цели, големи постижения
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!