Преди да се заемете с рефлексотерапия, се консултирайте с лекар за уточняване на диагнозата. Можете да пробвате самолечение, но според специалисти ефектът е много по-голям, ако някой друг масажира рефлексогенните ви зони. Ако проблемите продължат след лечението, отново се посъветвайте с лекар.
Правилната поза
Рефлексотерапевтьт придържа петата със свободната си ръка, а с другата обработва ходилото.
Процесът на лечение
Пациентът се настанява на удобен стол и поставя крака, който ще се масажира, върху табуретка или голяма възглавница. За да извърши масажа, специалистът коленичи на пода или сяда на нисък стол. Той масажира с палец или показалец ходилата отдолу, отгоре и отстрани. Тъй като влиза в контакт с малки рефлексни точки, е необходимо бавно да придвижва пръсти напред, като използва контролиран, силен натиск. Движението напред трябва да наподобява пълзенето на гъсеница.
- Техника на палеца
Използвайте палеца за масажиране на ходилата отдолу и встрани. Обхванете с една ръка пръстите на крака, а с другата упражнете контролиран, силен натиск чрез палеца (от вътрешната му странична част). Сгънете го леко в ставата и го „разходете“ напред, като свивате и изправяте ставата.
- Техника на показалеца
Използвайте показалеца за масажиране на ходилата отгоре и отстрани. Натискайте набелязаното място с показалеца си, като отново го „разхождате“ напред, свивайки и отпускайки първата става. Палецът и другите три пръста ви осигуряват опора.
Друга позната техника с точков масаж е акупресурата. Благодарение на уникалният уред за бързо премахване на болката СТОП ПЕЙН (STOP PAIN), може да си направите професионален акупресурен масаж във всякакви условия – у дома, на работа, на почивка. Универсалният вибромасажор премахва болки като схващания, навяхвания, мускулна умора, изтръпване и т.н.
Как да правим масаж в домашни условия?
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!