По неофициални данни страдащите от Паркинсон в България са над 35 000 души.
Това заболяване уврежда двигателните умения и речта. Принадлежи към така наречените двигателни разстройства и се характеризира се със скованост на мускулите, тремор (треперене), забавени движения (брадикинезия) и при екстремни случаи със загуба на възможност за движение (акинезия). Болестта на Паркинсон е едновременно хронично и прогресиращо заболяване, което води до подчертано понижено качество на живот на пациентите и грижещите се за тях близки хора.
Болестта на Паркинсон засяга само възрастните хора
Невярно
Тя може да се появи на всяка възраст и половината от диагностицираните пациенти са между 40 и 58-годишни. 10% от болните са на възраст под 40 години.
Тя не се лекува
Невярно
Чрез лекарства и хирургическа интервенция симптомите на болестта могат да бъдат отслабени, но не може да се постигне окончателна победа над болестта и тя продължава да еволюира.
Това е рядко заболяване
Невярно
Болестта на Паркинсон е второто най-често срещано дегенеративно заболяване на централната нервна система. Всяко година се появяват нови случаи, а възрастовата граница се премества нагоре.
Треперенето е най-важният признак на Паркинсон
И вярно и невярно
По-чест симптом е забавянето на движенията. При един от всеки трима заболели няма треперене. Другите обичайни признаци са скованост на мускулите, депресия, микрография (нарушение на почерка).
Болните от Паркинсон симулират
Невярно
Забелязва се смяна на съзнателни и несъзнателни действия при болните, което може да създаде впечатление за хитруване и лъжа. Тази болест е трудна за разбиране, дори за най-близките на пациента хора.
Канелата е най-безопасния лек за болестта на Паркинсон
За здравето на опорно-двигателния апарат – Flax Oil – Омега 3 – 6 – 9 Ленено масло
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!