Добре известно е, че орехите са храна, която тонизира. Едно от най-ценните им свойства е, че намаляват нивото на холестерол в организма и сад обра превенция срещу атеросклероза и сърдечно-съдови заболявания.
Според Китайската медицина да изключително добра храна за бъбреците през зимата.
От древни времена наричат орехите – плодове на дълголетието.
Полезни са за хора, които са ангажирани най-вече с мисловна дейност, тъй като подобряват мозъчното кръвообръщение.
Богати са на витамин Е /витаминът наречен анти-стареене/ и влияят добре на физиологичната активност на кожата – съхраняват красотата на жените.
Ако дълго време сте били на диета можете да съхраните кожата си като направите каша от брашно от орехи.
Помагат и срещу безсъние.
Ако имате проблеми със съня е добре да вземете ядките от 5 ореха, смилате ги и ги разбивате на пяна с 30 г захар и 50 мл вино. Вечер взимате по 1 супена лъжица преди лягане.
Обикновените орехи са едни от най-добрите растителни източници на протеини. Те са богати на фибри , витамини, магнезий и антиоксиданти като витамин Е. Ядките съдържат също и растителни стероли и мазнини – но най-вече мононенаситени и полиненаситени мазнини ( омега 3 мастни киселини), които са за понижаване на LDL холестерола.
Повече от едно десетилетие на научни доказателства показват, че ако една здравословна диета съдържа в себе си консумация на орехи, то тогава се намалява риска от сърдечно-съдови заболявания, тъй като подобряват еластичността на кръвоносните съдове и не позволяват натрупването на плака.
През 2003 г. международни здравни организации признават ползите от ядките и тяхната роля в профилактиката на заболяванията на сърцето. Става въпрос за 7 вида ядки (бадеми, лешници, фъстъци, орехи, някои кедрови ядки, фъстъци и орехи).
Доказано е, че поемането всеки ден на 50 г орехи, води до намаляване риска от коронарна болест на сърцето.
Орехите в здравословната диета
Орехите като цяло са с високо съдържание на калории, така че умереността е ключът. Най-добрият подход е да се извлекат ползи за здравето, но и да не се прекалява . Това може да се получи като ограничете приемането на сирене и месо, и ги замените с орехови ядки.
Ето няколко прости идеи, за да включи орехи в менюто си: вместо лека закуска, вместо месо, можете да гарнирате салатата си с орехи, вместо наслояването на сирена и кашкавал върху пицата, използвайте нарязани орехи, вместо да ядете бекон и яйца, поръсете овесените ядки с орехи.
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!
Pingback: 6 напитки, които скоростно изгарят мазнините
Pingback: Мед, орехи и шоколад борят депресията | Витаголд
Pingback: 3-дневна диета за супер плоско коремче | Лекува нет
Pingback: Кои ядки са най-полезни? | Лекува нет
е то затова водим толкова нездравословен начин на живот – заради суеверия …и криворазбрани послания на времето.
Едно време по нашия край са ползвали олио от орехи преди да навлезе слънчогледовото олио. За съжаление недоброжелатели са пуснали суеверивето, че ако посадиш орех е на лош късмет и така традицията е отмряла с времето