Слабият имунитет ни докарва много болести. Това са съвети на холистични лекари за подобряване на имунитета с естествени средства.
Подходяща атмосфера
Когато е прекалено топло или въздухът е твърде сух, тялото се уморява, тонусът ни спада. Старайте се вкъщи температурата в помещенията да не надвишава 20 градуса по Целзий през деня и 16-17 градуса по Целзий през нощта. И редовно проветрявайте!
Излизайте на чист въздух всеки ден
Стимулирането на ретината на очите чрез светлинните лъчи дава тласък на производството на серотонин – хормона на щастието, и на мелатонин, който регулира биологичния ритъм. Излизайте всеки ден поне за двадесетина минути, дори времето да е мрачно.
Взимайте тирозин за добър сън
Тази аминокиселина регулира настроението и емоционалността, подобрява съня. В хранителните добавки тирозинът обикновено е съчетан с витамини В6, В9, В12 и С, както и с магнезий и мед. Взимайте по 2-4 капсули дневно в продължение на две седмици.
Билков коктейл против депресия
Смесете 25 г жълт кантарион, 25 г коприва, 25 г маточина и 25 г жълта тинтява. Запарете с 200 мл гореща вода 1 ч.л. от билковата смес за 10 минути. Прецедете и пийте по 3 пъти дневно в продължение на две седмици.
Включете в менюто си омега 3 и омега 6
Мастните киселини са изключително важни за тонуса ни. Омега 6 се съдържат в: слънчогледово олио, царевица, сусам, орехи, соя, жито, пълнозърнести храни, маково семе, сушени зеленчуци, птиче и свинско месо. Омега 3 има в: скумрия, сардини, риба тон, херинга, сьомга, орехи, рапично олио, ленено масло, пшенични кълнове, соя…
Самомасажирайте се с китайска техника
Техниката на китайския масаж улеснява движението на енергията и течностите из организма. Всеки път, когато почувствате, че умората ви завладява, затворете очи и с меката част на пръстите на ръцете масажирайте скалпа си. Започнете от средната линия и после постепенно придвижете пръсти към ушите.
Удобно легло
Това означава, че матракът ви трябва да бъде твърд (но не прекалено), за да поддържа в добра форма гръбначния ви стълб. Възглавницата също е важно да е възможно най-качествена, за да не ви боли вратът на сутринта. Ако тези две условия са спазени, събуждането ви в добра форма е гарантирано! Стига, разбира се, да няма други проблеми, които да пречат на съня ви – тревога, стрес, кашлица или хрема, често събуждане за тоалетна…
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!