От 10 години се опитвам да разбера причинителите на постоянното ми алергично състояние и съвсем наскоро познат лекар ми каза, че виновни за това са домашните алергени. Научете ме как да се предпазвам от тях.
Калина Димова- Панагюрище
Кихате ли често, тече ли ви носът от време на време, без да сте хремава, имате ли проблеми със синусите, страдате ли от люспеста кожа, която постоянно ви сърби? Това са признаците, по които можете да познаете, че са ви нападнали домашни алергени. Те се размножават в застоял домашен прах, в непроветрявани дюшеци и тапицерии на домашните мебели. Външните причинители на алергии като цветен, или тревен прашец могат да понесат своята част от вината за кихането и насълзените очи, но само в определени периоди от годината. Докато алергените вкъщи могат да ви тормозят през цялата година. Много са домовете, които създават условия за размножаване на домашните алергени. Облепването на стените с тапети, непраните килими и свръхизолациите превръщат домовете ни в идеално място за размножаване на акарите. Те са микроскопични по размери и не могат да се видят с просто око. Напълно безвредни са, освен ако човек има нещастието да бъде алергичен към тях. Тогава те се превръщат в сериозна опасност за здравето, защото могат да предизвикат алергия или бронхиална астма. Специалистите съветват хигиената да се съсредоточи особено върху спалнята. Да се обвият в противоалергични калъфи матраците и пружините.
„Алергиите“ („Часът на мама“)
Ако харесвате нашия сайт, харесайте страницата ни във Facebook и станете наш приятел, за да получавате винаги нова и актуална информация и статии.
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!