Някои не толкова известни спа процедури

Някои термини звучат странно, други екзотично, но повечето са неразбираеми за начинаещия любител на спа процедурите. Изненадите са хубаво нещо, но има и случай в които е добре да знаете точно за какво става дума. По долу са описани някои от спа процедурите.

Балийски лулур – това е един от многото екзотични спа ритуали, идващи от остров Ява. Стартира се с масаж, след което следва пилинг с индонезийската билка лулур. Следва почистване с мляко и вана с иланг-иланг. Накрая тонизираща напитка за добро кръвообращение.

Бамбуков масаж – прави се с бамбукови пръчки, които се комбинират с шиацу акупресура. Идеален е, ако искате да възвърнете енергията и тонуса си, както и след фитнес тренировки или спорт.

Баня ориент серайл – първо се прави пилинг на тялото с хладка вода, след което върху кожата се нансят различни субстанции – кал, мед, козметичен шоколад. Помещението в което се прави тази процедура трябва да е топло и с балансирана влага, за да могат мазилата да попият и дори да изсъхнат. Тази процедура стимулира метаболизма, мускулния тонус и оказва благотворен ефект върху подкожната тъкан. След измиването се прави обикновенно масаж с ароматни масла.

Биосауна – това е лек вариант на класическата финландска сауна, с по-ниска температура и средна влажност. Съчетава се със звуко и цветотерапия, както и с естествени минерали.

Душ Шарко – наричат го още студен или шотлански душ. Това е вид водолечение с ударен масаж на струята, който стимулира и тонизира. Много е подходящ при процедури за отслабване и застоял начин на живот. Уви, не се препоръчва на хора с проблеми на сърцето и кръвообращението, с хипертония, както и на бременни жени.

Инфрачервена сауна – помещението се затопля с помоща на инфрачервени лъчи, които проникват в тялото на 5-8 см. под кожата. Тази процедура е отлична алтернатива за хора с алергии, екземи, акне и целулит.Също така може да се използва от хора, на които класическата сауна им е забранена, защото са с ниско или високо кръвно налягане, имат сърдечни дисфункции, артрит, страдат от хронична умора и травми.

Ловна сауна – това е разновидност на сауната, но идва от Тиролските Алпи. На огън се нагрява меден съд, в който се поставят минерални камъни. Честото поливане с вода на съда обезпечава свързването на микроелементите от минералите и отделянето на полезни вещества от тях. Обикновенно препоръчителният контрол е 25 минути. Температурата в помещението трябва да е до 65 градуса по Целзий.

Ако харесвате нашия сайт, харесайте страницата ни във Facebook и станете наш приятел, за да получавате винаги нова и актуална информация и статии.

Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *