Повечето хора, страдащи от язви в устата страдат от това по няколко пъти годишно
За тях има голям набор от лекове, били те лекарствени или билкови. Случва се афтата или пъпката в устата да отшуми от самосебе си. Но, в повечето случаи, тези проявления са много упорити и не съвсем безопасни. Някои хора страдат от хронични язви: те имат най-малко шест огнища на година (едно на всеки 2 месеца), а някои от тях имат постоянно афти или пъпки в устата. За тях изборът да намерят правилните лекове за язви в устата е много по-сложен.
И все пак, какво, колко и дали са опасни пъпките в устата?
Ако венците ви са подути и кървят, не ви достигат витамини, но може да е и пародонтоза. На 75% от хората над 40 г. венците кървят при миене на зъбите, но те не обръщат внимание. Бактерията, която предизвиква болестта, причинява и инфаркт. Така че мийте зъбите поне 2 пъти дневно.
Древните лекари са казвали, че по езика и лигавицата на устата могат да познаят от какво е болен човек. Това е валидно и до днес. Афтите са свързани с храненето. Една от причините за тях е проблем в дебелото черво. Той се отразява на лигавицата в устата, защото всички лигавици в тялото си влияят.
Ако имате язви в устата, има някои стъпки, които можете да предприемете, за да се излекувате по-бързо:
- Използвайте мека четка за зъби, когато си миете зъбите.
- Избягвайте твърди, пикантни и кисели храни и напитки, докато лекувате язвите в устата – придържайте се към меки храни, които по-лесно се дъвчат.
- Намалете нивото на стрес, релаксирайте с йога, медитация или упражнения.
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!