Ако пиете, правете го разумно. Следващите съвети ще ви насочат как да не се лишавате от алкохол, като същевременно помагате на сърцето си.
- Изберете плътното
Така вероятно ще разочароваме любителите на шардоне, но що се отнася до ползите за здравето, белите вина бледнеят в сравнение с червените. Това се дължи на факта, че при производството на бели вина не се включват обвивките на гроздето (или джибрите, съдържащи обвивките, се отстраняват от производствения процес на ранен етап), където се намират най-полезните вещества.
Когато избирате червено вино, се спирайте на онези, които са най-плътни, тъй като са най-богати на полезни елементи. В това отношение са добри Côtes du Rhône, австралийски шираз, каберне совиньон, мерло или калифорнийски зинфандел.
- Пийте с вечерята
Според някои изследвания лечебните свойства на виното се проявяват най-пълно, когато го пиете с основното блюдо. Допълнителен плюс е, че консумирането му с ястията може да понижи опасността от инфекции, свързани с храните.
Британски екип, изследващ рисковете за инфектиране на устната кухина от чашата за причастие, установил, че виното има бактерицидно действие върху повечето изследвани микроорганизми – с други думи убива всички познати микроби.
- Не забравяйте добавките
Алкохолът блокира усвояването на фолата и неутрализира действието му в организма. Това понякога е опасно, тъй като фолатът има значение за елиминирането на хомоцистина, но все пак самото вино понижава концентрацията на хомоцистин, така че това може да се приеме за компенсиращо действие. Факт е, че поначало твърде малко хора консумират зеленолистни зеленчуци и други богати на фолиева киселина храни.
За целта приемането на таблетка мулти-витамини ежедневно може да покрие какъвто и да било дефицит.
- Извлечете полза и без алкохол
Можете да се възползвате от добрите качества на гроздето и без да е под формата на алкохол. Пийте червен гроздов сок, който съдържа повечето от активните съставки на виното. Но помнете, че алкохолът има своя дял в предпазването на сърцето, така че безалкохолните напитки няма да ви осигурят съвсем :ъщия ефект.
- Внимавайте с разредителите
Повечето разредители съдържат много захар и ка лории. Изберете минерална вода, неподсла-дени плодови сокове или диетични варианти на смесени напитки, например тоник, и избягвайте коктейли, направени със сладки ликьори или висококалорични плодови нектари, обикновена или кокосова сметана. Внимавайте и с ирландското кафе, пинаколадите и питиетата, получени чрез смесване на алкохол и газирана напитка, тъй като те често съдържат много захар.
- По малко всеки ден
Пиенето на средно по 1-2 чаши на ден е съвсем различно от това цяла седмица да не употребявате алкохол, а през уикенда да си организирате пиршество. Изследвания показват, че хората, които пият по малко всеки ден, имат по-нисък риск от инфаркт, отколкото онези, които пият рядко, но по много.
Спазването на тези 6 лесни стъпки ви гарантира 6 пъти по-здраво сърце
Ти лайф: Ефективната формула за щитовидната жлеза и сърцето!
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!