Сред много други хронични заболявания милиони хора страдат от възпаления и храносмилателни разстройства.
Основните корени на храносмилателните разстройства са неправилните хранителни навици, консумацията на токсични храни, преработени храни и храни с изкуствени оцветители и добавени химикали. Ето и топ 9 на храните, които помагат за лечение и предотвратяване на възпаления и храносмилателни разстройства.
Ананас, манго, папая, авокадо
Това са основните противовъзпалителни плодове, които съдържат ензими с изразени противоязвени и антимикробни свойства.
Канела, босилек, лют червен пипер и куркума
Противовъзпалителни билки, които подобряват нивото на холестерола и триглицеридите, което помага за по-добро усвояване на храната. Босилекът повишава имунната система и е противовъзпалително. Лютият пипер е една забележителна противовъзпалителна билка, която помага за предотвратяване на нарушения в храносмилането, почиства тялото, подпомага загубата на тегло и лекува алергии. Канелата и куркумата са перфектни противовъзпалителни средства.
Кафяви водорасли (kelp и kombu)
Те съдържат мощни антиоксиданти, с което предотвратяват тумори и възпаления. Витамин К и фибрите в тях са незаменими за организма ни.
Рибено масло
Мазните риби, като сьомга и риба тон са отличен източник на рибено масло, а то пък на омега-3 мастни киселини, които предотвратяват рак и възпаления освен всички останали известни ползи за зрението и мозъчната функция.
Зелен и черен чай
Флавоноидите в чая са противовъзпалителни, противотуморни и протектори за сърдечни заболявания.
Отлично противовъзпалително, което насърчава имунната система и помага в борбата на организма против рак.
Боровинки, малини, ягоди, къпини
Невероятен източник на антиоксиданти, противовъзпалителни, предотвратяват деменция и рак.
Броколи, карфиол
Силно питателна супер храна, противовъзпалителни, противоракови, детоксикиращи и предотвратяват сърдечно-съдови заболявания.
Ферментирали храни
Доставчиците на пробиотици или полезни бактерии, които помагат на храносмилането, са изключително ценни за цялото здравословно хранене. Тъй като повечето сокове и напитки на пазара са пастьоризирани (което означава с малко живи ензими и полезни бактерии в тях), можете да закупите от аптеката готови пробиотици. Или да си осигурите достъп до естествено прясно мляко, от което да подквасвате кисело, да си правите домашно сирене, кашкавал и извара. Можете да си направите кефир, комбуча и домашен ябълков оцет.
Дали си просто уморена… или има нещо друго?
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!