Ако съществуваше безопасна и бърза терапевтична програма, която значително да понижи риска ви от сърдечносъдово заболяване, инсулт и преждевременна смърт, не бихте се поколебали да се подложите на нея. А правите ли си противогрипна ваксина всяка година? Ако не, изпускате вероятно най-добрата „имунизация срещу инфаркт“, която съвременната медицина може да предложи.
В едно голямо американско проучване били изследвани над 286 000 души на възраст над 65 г., при които била използвана противогрипна ваксина по време на два зимни сезона. Установено било, че в сравнение с хората, които не се имунизирали, те били с една пета по-малко застрашени от хоспитализация заради сърдечносъдово заболяване или инсулт, имали с 30% по-малък риск да се разболеят от пневмония, а опасността от смърт поради каквато и да било причина била сведена наполовина.
В друго изследване учените наблюдавали над 200 души с коронарни заболявания и установили, че за пациентите, ваксинирани против грип, било с 67% по-малко вероятно да получат втори инфаркт от останалите, които не се имунизирали същата година.
Многопластовазащита
Възможността сърцето ви да бъде защитено само от поставянето на инжекция може би ви звучи като невероятно медицинско постижение, но предполагаемата връзка между грипа и инфаркта датира от 1900 г., когато се наблюдавали огромен брой смъртни случаи по време на грипна епидемия. Те били приписани на сърдечносъдовите заболявания, а не на грипната инфекция.
Днес учените предполагат, че противогрипната ваксина в известна степен предпазва от сърдечносъдови заболявания, като потиска хроничните възпаления. Ако атакуващ грипен вирус няма благоприятна почва за развитие, на имунната ви система не й се налага да реагира с възпалителен процес, който би могъл да доведе до образуване на кръвни съсиреци, увреждане на стените на артериите и в крайна сметка до сърдечносъдово заболяване и инфаркт.
Проучване на Лондонския институт по хигиена и тропическа медицина, частично финансирано от Британската кардиологична фондация, анализира медицинските досиета на 40 000 пациенти от Великобритания, които преживели първи инфаркт или инсулт и имали противогрипни ваксини. Учените установили, че не съществувал повишен риск от инфаркт или инсулт след ваксинация, но опасността от инфаркт се увеличавала пет пъти, а от инсулт – три пъти, след остра респираторна инфекция.
Британското правителство препоръчва на хората с белодробни или сърдечносъдови проблеми, както и на всички над 65-годишна възраст, да се ваксинират против грип всяка година. Други рискови групи, които трябва да се имунизират, са пациентите с хронични бъбречни заболявания и диабет, както и хората с непълноценна имунна система, например болните от рак. Съществуват и много работодатели, които поемат разноските по противогрипната имунизация на служителите си.
Разбихме 5 заблуди за противогрипната васкина! Вижте!
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!
Не „цапайте“ хубавия сайт с такива простотии, моля! Препишете някоя статия, която показва колко опасни и вредни могат да бъдат ваксините и колко много хора вече имат автоимунни заболявания. Ваксината е намеса в естествената способност на организма да си изгражда имунитет и само прецаква имунната ви система.
`ма мноооо платена публикация.
„…вероятно най-добрата „имунизация срещу инфаркт”, която съвременната медицина може да предложи“. Сигурно е така – особено за ония ХХ италиански пенсионери /починали случайно малко след противогрипна ваксинация/. Е, ако бяха устикали – можеха да са сигурни, че инфаркт няма да ги удари. Ма тая ваксина много скрити заложби имала, освен основната, а дано скоро открият още някоя.
А м/у другото, както обичат да питат обикновено проваксинаторите, няма ли да публикувате връзка към някоя научна публикация или изследване, които са довели до тез гениални изводи. Иначе няма да се различавете от тия, които обикновено подигравате – че чули от лелята на съседката.