С възрастта част от бъбречния паренхим (тъкан) се замества от съединителна тъкан, в резултат на което работоспособността на бъбреците спада значително.
Намалява количеството на употребявания от бъбреците кислород и интензивността на енергийната обмяна. Постепенно и прогресивно се влошава нивото на бъбречното кръвообращение, кълбовидното филтриране. При приближаването на старостта при всеки човек отделителната функция на бъбреците намалява значително, реакцията на органа към дразненията се забавя.
Бъбречните чашки, легенчета, уретери се уплътняват, губят еластичността си, увеличават обема си. Ритмичната им работа се нарушава, от време на време се получават сривове в координацията на работата на всички части от пикочно-половата система. Стената на пикочния мехурстава по-дебела, уплътнява се, обемът му намалява, което предизвиква зачестяване на позивите за уриниране.
Възрастовите промени на пикочния мехур отслабват функциите на затварящия му апарат, спомагат за появата па синдрома на незадържане на урината. Това се задълбочава от нарушенията в координиращото влияние на висшите нервни центрове.
Поради всички тези структурни и метаболични изменения на преклонна и старческа възраст се нарушава стабилната работа на бъбреците и отделителната система, което повишава вероятността от възникване на различни заболявания.
„УРОГАРД” С УНИКАЛЕН ЕФЕКТ 2 В 1 ПРИ БОЛНИ БЪБРЕЦИ И ЦИСТИТИ
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!