С грижа за метаболизма след изтощителната диета

След продължителни диети метаболизмът има нужда от помощ

otslabvane_metabolizam

Това го знае всеки, който дори веднъж се е подлагал на рестриктивен хранителен режим. Погрешно е схващането обаче, че той е тотално объркан и няма оправяне. Истината е, че винаги може да го върнете в правия път. Въпреки че начинът ви на хранене може да има нужда от малко приспособяване, няма нужда да гладувате или да прекарвате денонощия във фитнеса, за да помогнете на обмяната на веществата. Има доста по-лесни начини за това.

Грижете се за надбъбречната си жлеза

Надбъбречната жлеза ни снабдява с енергия, чувство за жизненост и е отговорна за регулирането на физическия и емоционалния стрес в организма ни. Най-добрият начин да се погрижите за нея е да си почивате достатъчно, да ядете зеленчуци и да намалите храните, които увеличават киселините в стомаха. Забравете за изкусителните предложения на веригите за бързо хранене, за пържените картофи, за прекалената употреба на кофеин и захар. Всички тези храни изтощават надбъбречната жлеза и забавят метаболизма ви доста сръчно. И внимавайте с нивата на стреса, защото именно той е един от най-големите бичове на надбъбречната жлеза.

Тренирайте умерено

Може да навредите на метаболизма си, ако тренирате прекалено усилено. Същото се отнася, ако и мързелувате повечко на дивана в хола. Ключът за правилното му функциониране е в баланса. Предозирането със спортни активности ще ограби организма ви и неговите природни свойства сам да засилва метаболизма, което ще му попречи да се справи по-добре със стреса. Един час на ден спорт е предостатъчно, като си позволявате поне 2 дни почивка в седмицата. Ако 60 мин ви се струват повече, може да ги намалите наполовина и да вдигнете дните за тренировка до 6. Комбинирайте кардиоупражнения със стречинг, пише списание „За жената“.

Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *