Природата ни е дала ефикасни средства, които лесно могат да ни избавят от неприятните симптоми на простуда и грип.
- При хрема и синузит – евкалипт
Макар и да е банално явление през студения сезон, хремата не е безобидна, защото води до умора, възпаление на гърлото и лош сън. Ароматерапията може да я спре, преди да е довела до бактериална инфекция.
Капнете 1 капка ароматно масло от евкалипт върху неутрално хапче /или половин бучка захар/, поставете го под езика и го оставете да се стопи. Повторете това 4 пъти през деня.
Отделно нанесете с масаж капка от маслото върху синусите и втривайте с кръгообразни движения.
При правилно третиране и синузитът може да бъде преодолян за една седмица. Почистете грижливо носа със солена вода. Върху носна кърпа капнете 2 капки евкалиптово масло и вдишвайте дълбоко. Правете това 4-5 пъти през деня.
- При запушен нос – няули
Първо почистете носа със спрей солена вода.
Капнете 5 капки ароматно масло от няули върху носна кърпичка и вдишвайте дълбоко 4 до 6 пъти през деня. Вечер преди лягане правете инхалации – оставете на котлона съд с вода, когато водата заври, капнете няколко капки от маслото, намалете огъня, покрийте главата си с хавлиена кърпа и вдишвайте парата.
- При болки в гърлото – чаено дърво
Не забравяйте, че медът е много полезен при възпалено гърло, защото действа антисептично и омекотяващо. Слагайте по една чаена лъжичка към сока от един лимон, разреден с топла вода.
В допълнение можете да си помогнете с ароматно масло от чаено дърво – добавете 2 капки масло към чаена лъжичка мед и я оставете да се стопи в устата. Повторете 3 до 5 пъти през деня.
- При ангина – мащерка
Ангината може да е много болезнена. Тя се характеризира с трудности при гълтането, усещане за задушаване и „боцкане“ в гърлото. Антибиотиците рядко са необходими за лечението й, така че доверете се на ароматерапията.
Капнете 1 капка върху неутрално хапче (или половин бучка захар) и го сложете да се стопи под езика. Повторете 4 до 6 пъти през деня. Можете също да масажирате болезненото място с капка от маслото.
Какви са лечебните свойства на лука?
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!