Цервикален рак е рак на шийката на матката. Този тип рак е по-често срещан при жените след 40 и 50 години, но броят на заболелите жени под 35-годишна възраст непрекъснато расте.
Той е на второ място след рака на гърдата. В САЩ всяка година се появяват около 13 500 нови случая на инвазивен цервикален рак и около 40% от пациентките в крайна сметка умират от болестта. Ракът на шийката на матката се развива в продължение на много години и е лесно разпознаваемо и лесно диагностицируемо прединвазивно състояние, известно като карцином ин cumy (CIN). В САЩ годишно се появяват около 55 000 случая на CIN. Съществуват доказателства, че контрацептивните методи на принципа на бариерата имат предпазващ ефект срещу цервикалния рак, но рисковите фактори включват:
- ранен полов живот, особено преди 20-годишна възраст;
- много сексуални партньори;
- тютюнопушене и излагане на дима на други пушачи;
- два вируса: човешка папилома (брадавица) и херпес симплекс.
Цервикалният рак няма видими симптоми и когато те се появят, болестта обикновено е в напреднал и неизлечим етап. Затова е жизненоважно жените да се грижат за собственото си здраве и да ходят редовно на контролни прегледи. Прегледите чрез цервикална намазка са от критично значение за установяване състоянието на ранен, предраков етап. Ранното лечение може да предложи пълно излекуване, тъй като това е рак, който може да се спре, “ако се хване в крачка”.
Лечение
Хомеопатия. Хомеопатът вярва, че ракът представлява фундаментално разстройство на здравето на всяко равнище и ще предписва конституционално лечение.
Билкова медицина. Може да се предложи лечение за подсилване на имунната система и за облекчаване на вредните странични ефекти на традиционното лечение. Полезните лекарства включват ехинацея за подпомагане на изцеляването, миризлива теменуга, лепка, червена детелина и репей за прочистване на системата и подобряване на имунната реакция. Някои лекарства, като повет или ехинацея, насърчават имунната система на тялото да функционира на оптимално равнище.
Ароматерапия. Тя може да е много полезна на всички етапи от болестта. Консултирайте се с терапевт, за да ви помогне да подберете подходящите масла. Болните в ранни етапи трябва да избягват масажа, който може да ускори разпространението, но масла във вани с топла вода или във вапоризатори ще имат ефект Болните в терминалните фази могат да установят, че масажът е много релаксиращ и полезен.
Акупунктура. Лечението ще насърчи възстановяването и ще помогне на тялото да се справи с токсичните странични ефекти на химиотерапията и радиотерапията. Енергийните нива също ще се подобрят и болката може да бъде контролирана чрез редовни сеанси.
Хранителната добавка витамин B17 с „Леатрил“ е с благоприятно действие върху имунитета. Можете да прочетете повече информация, както и отзиви, като последвате линка.
Прочетете за имуноусилващата терапия ТУК.
Съвети
Правете си изследване с цитонамазка на всеки две-три години и по-често, ако се открие някаква аномалия.
Консултирайте се с лекар, ако имате оцветено с кръвотечение. Сърбежът (pruritus vulvae) може да е симптом и на диабет.
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!