Много хора се интересуват за състоянието на своите близки след упойка
Първото нещо, което интересува близки на оперирани пациенти е дали се чувстват добре след упойка. Това е необходимото зло, което трябва да преодолее пациент, когато се наложи да бъде опериран. Кое плаши толкова много хората с упойката? Една истина, че тя е вредна и токсичността й само малко дели състоянието под упойка и смъртта.
Когато човек е под анестезия или упойка той става безчувствен към болките навсякъде по тялото.
Когато упойката прекрати своето действие човек не помни нищо от това какво е правено с него под въздействието й. Под въздействието й пациента не чувства нищо и не прави никакви реакции, което е и целта й, за да се използва за хирургически интервенции. Първата упойка е направена през далечната 1846 година на16 октомври. Мнението на лекарите е, че тя не е вредна за разлика от това на пациентите, които след като премине нейното действие се чувстват отпаднали, повечето не могат да разберат какво става с тях и къде се намират. Понякога подобно състояние продължава с дни, но преминава с времето.
В анестезиологията има един проблем, който възниква от упойката и това е така наречената малигнена хипертермия. Проявява се, когато има генетичен ефект в мускулатурата, при който се получава свиване на мускулатурата под въздействието на някои упойки. Това е причина за 95% от смъртните случаи на пациенти, но за щастие такава аномалия в мускулите е много рядка и се среща едва на 1 на 100 000 души.
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!