Да имаме собствен кулинарен блог, да напишем книга, да започнем да рисуваме… мечтаем за тези неща отдавна, но така и не се осмеляваме да се впуснем в тях
Изглеждат ни като „висока топка“, като приключение, за което нямаме нужния арсенал от таланти. Това е жалко не защото може би няма да разкрием скритите си заложби, а защото да твориш всъщност е едно от най-силните оръжия в борбата със стреса.
Да си креативен не означава задължително да имаш талант. Тоест дори и да се считате за напълно лишени от способности, пак може да се впуснете в творене. Не е нужно да станете Пикасо, а просто вътре в себе си да имате потребност да рисувате – пък било то и само за себе си. Целта е да се забавлявате и да направите малко по-хубаво ежедневието си. Достатъчно е просто да се оставите на въображението да ви води, независимо в какъв аспект на творчеството.
Да създадеш нещо, пък било то и прекрасна вечеря, носи вътрешно удовлетворение, а това е една от най-важните награди. Психолозите са категорични, че креативността всъщност е терапия, която, ако се използва правилно, може да ни помогне да изградим хармония в живота си, да се чувстваме балансирани и щастливи. Това е доказано и с научни изследвания, според които, докато е в процес на творене, човек изпада в състояние подобно на транс, откъсва се от проблемите и сякаш се пренася на друго ниво в собственото си съзнание. Духовните учители вярват, че именно творенето е най-висшата медитация и в такива моменти на откъсване от реалността човек може да получи проблясъци и да създаде истински шедьоври без дори да си дава сметка за това, пише списание „За жената“.
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!