Здравейте на всички от вестник “Доктор“! Благодаря ви за това, което давате на мен и на хилядите като мен читатели на вашия вестник. Сега имам към вас един въпрос: полезни ли са или вредни чаят от шипкови плодове и копривата при разширени вени, флебит и тромбофлебит. Срещал съм противоречиви мнения за тези билки при тези заболявания. Аз поддържам здравето си само с вашия вестник, на който съм редовен читател. Моля за вашето и на вашите консултанти компетентно мнение.
Димитър Тодоров, Бургас
Много ви благодарим за хубавите думи, г-н Тодоров.
Сега на въпроса ви: всеки натурален препарат, включително и лекарствените билки, имат ясни противопоказания, а при превишаване на дозата лечебният ефект може да се смени с токсичен, т.е. да се отровите. Дори най-проверените природни средства могат да бъдат опасни.
Копривата е противопоказана при повишена съсирваемост на кръвта и бременност. Тук се състои и отговорът на вашия конкретен въпрос – тази билка не трябва да се пие при тромбофлебит, както и при разширени вени.
При продължителен прием жълтият кантарион може да доведе до повишено кръвно налягане.
Имортелата u царевичната коса са противопоказани при жлъчнокаменна болест, лактация, бременност и някои чернодробни заболявания.
Женшенът в големи дози предизвиква безсъние, сърцебиене, главоболие и сърдечни болки.
Алоето е противопоказано при чернодробни болести, заболявания на черния дроб и жлъчния Мехур, хемороиди, цистит и гломерулонефрит.
В големи дози подбелът предизвиква тежко увреждане на черния дроб, предупреждават специалистите от в-к „Доктор”.
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!