Основните препарати за по-лек обрив са антихистаминните средства. Помагат и мехлемите с цинк, метилурацил и ланолин. Ако обаче кожата е много засегната, използвайте мехлем със съдържание на хормони.
За възстановяване на кожата се предписват лекарствени препарати с антиоксиданти или никотинова киселина, както и витамини С, Е и от групата В. Ако ги нямате под ръка, опитайте с парченца картофи или краставица, както и зелеви листа. При лечение на алергия към слънцето специално внимание се отделя на бъбреците, надбъбречните жлези и черния дроб. Важен етап от борбата с алергията е приемът на препарати, помагащи за възстановяване функциите на тези органи, нормализиране обмяната на веществата и възстановяване на кожата. Не пускайте детето си на слънце, докато не изчезне обривът. Използвайте антихистаминни средства, ако то изпитва силен сърбеж. И продължавайте да търсите най-добрия педиатър, за да откриете причината за страданията на детето си.
АПРОПО!
Ако искате да избегнете пристъпа на алергия към слънцето при детето си, през лятото не използвайте кремове, В чийто състав влизат етерични масла от портокал, грейпфрут, лимон, мандарина, кимион, жълт кантарион и кора от канелено дърво. Всички те оказват фототоксично действие и вместо красив загар, детето маже да получи силно изгаряне на кожата.
Ако харесвате нашия сайт, харесайте страницата ни във Facebook и станете наш приятел, за да получавате винаги нова и актуална информация и статии.
За Lekuva.net – в-к „Доктор”
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!