Всеки от нас има нужда от обич, топлина и грижа. От много повече обич и топлина се нуждаят преждевременно родените бебета. Ето историята на едно такова мъничко бебе
Не само новороденото и недоносено бебе, но и големите, силни и зрели хора могат да умрат, ако не се чувстват обичани Ако разберат, че не са обичани, или че са изоставени…
Силата на любовта наистина може да спасява. Тя лесно може да сложи началото на един нов живот.
Героинята на нашата история се казва Ямил Джексън. Нейният мъничък син Закари е роден с 12 седмици по-рано.
Мъничкият Закари тези само 1,200 кг. при раждането си. Отделението за недоносени бебета буквално е изправено на нокти, за да може Закари да продължи да живее. Майка му прекарва няколко нощи с него, но след това се налага да се прибере. Такива са правилата… Майката може да бъде с бебето само през деня. Вечерта то остава в болницата, а тя се връща у дома си.
Преждевременно роденото бебе има нужда от съвсем различни грижи
Никой не е в състояние да опише болката и отчаянието на майката, която е родила преждевременно. Но освен болка, в сърцето на жените, които по-рано са родили своите дечица, има и много любов и сила.
Недоносените бебета имат нужда от специални грижи. Тези деца страдат от сънна апнея. Често дишането им почти спира. При тях се наблюдава и брадикардия – забавен сърдечен ритъм. Затова оцеляването на недоносените бебета е изпитание както за майката, така и за персонала на неонаталното отделение.
Малко след като се прибира у дома си, Ямил започва да усеща ужасен страх и притеснение. Тя не спирала да си представя как намира мъртъв малкия Закари, щом отиде на сутринта в болницата.
Жената е претърпяла голяма мъка, но не трябва да се отчайва. Дори и в такава трудна ситуация Ямил не се отказва! Въпреки, че не спирала да плаче, и да се притеснява, майката се надявала да я сполети добра развръзка.
Тя била сигурна, че силата на любовта ще ѝ помогне да намери правилното решение
Завръщайки се у дома си, Ямил започвала да изпълнява своите нормални домакински задължения. Тя приготвяла храна и миела съдове. Въпреки заетостта, продължавала да мисли за бебето, изоставено в болнично отделение. Неизбежно, Ямил спряла погледа си на обикновените гумени ръкавици, с които вършела голяма част от своята работа. И в този момент една гениална мисъл я осенила!
Ямил напълнила една гумена ръкавица с ленено семе. Друга ръкавица, която била от плат, напълнила с памук. Докато била с бебето през деня, не пропускала случай да го сложи на една от двете предварително затоплени и стерилизирани ръкавици. Така, с течение на часовете, ръкавиците поели миризмата на Ямил. Преди да си тръгне, тя просто поставила малкия Закари на едната ръкавица, а по-леката поставила внимателно върху него – все едно мама го прегръща.
На следващия ден медицинската сестра щастливо осведомила Ямил, че синът ѝ е спал спокойно. Той не е имал проблеми с пулса и дишането.
Малко след това медицинския персонал на болницата и Ямил се заели с нелеката задача да изработят стотина чифта от ръкавиците, които помогнали на Закари. Разбира се, идеите, които всеки един човек дал, подобрили първоначалния вариант на ръкавиците.
Днес Закари вече е голямо и силно момче. Неговия чифт ръкавици все така помага на недоносените бебета да бъдат обгрижвани от медицинските сестри. Храненето на недоносени бебета е предизвикателна работа. Медицинските сестри просто не разполагат с време, което да отделят на всяко едно мъниче. Ето защо чудните ръкавици се оказали истинско спасение…
Днес Ямил има компания, която произвежда тези специални ръкавици. Нейният син е тинейджър и е много горд с майка си! Това изобретение помага на хиляди деца по целия свят. Дори ако малкото бебе спи у дома в леглото си, тази ръкавица, с миризмата на майката, няма да е излишна. Тя успокоява нервната система на бебето и гарантира безгрижен сън.
Както сами се убедихте – силата на любовта е безгранична!
Разпространете сред приятелите си тази невероятна история, за да може всеки да научи чудната история на Ямил и нейният мъничък син Закари…
Източник: econet.ru
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!