Нека Ви помогнем да намерите продукт, който ще реши проблема Ви!

Внимание: 9 вредности, които сме превърнали в навик!

Има някои изключително вредни неща за здравето, които без да искаме сме превърнали в навик!

в навик

Отдавна сме превърнали в навик дейности, които не са много полезни за нормалното функциониране на нашия организъм.

Често дните си приличат един с друг. Събуждайки се сутрин, ние прекарваме едва ли не целия ден на автопилот. Превърнали сме повечето дейности в навик и позната рутина.

Все пак, има някои неща, които са много важни и трябва да им се обърне внимание. Защото ежедневните навици определят нашето здраве.

Навици, които са вредни за здравето

1. Неправилно дишане

Повечето от нас дишат с гърдите. Но много по-ефективно би било да се диша с помощта на стомаха или диафрагмата. Такова дишане е по-дълбоко. То ще ви помогне да се освободите от стреса, да регулирате кръвното налягане и ще подобри издръжливостта.

2. Твърде чести тренировки

Ако спортувате шест дни в седмицата, щетите от това ще бъдат повече от ползите. Честото пренапрежение ще доведе до умора и нежелание да практикувате какъвто и да е спорт. Въпреки това, по-умерените упражнения, например, три дни в седмицата, ще дадат добър резултат, ще ви помогнат да отслабнете и да получите отлична физическа форма, без претоварване на организма.

3. Неудобни обувки

Трудно е да се повярва, но носенето на неудобни обувки може да предизвика тежест в ставите и болка във врата. Подхождайте сериозно към избора на обувки. И ако вашият лекар ви съветва да носите по-удобни обувки, послушайте го! По-възможен е правилният избор на обувки, отколкото смяна на ставите.

4. Прекомерна грижа за хигиената

Противно на общоприетото схващане, честото къпане не е чак толкова полезно за тялото. Ежедневното използване на шампоан, сапун и душ-гел води до факта, че кожата засилва мастната секреция. Вземането на душ със сапун и гореща вода всеки ден изсушава кожата и унищожава нейния защитен слой.

5. Използването на антибактериални сапуни

Има убедителни доказателства, че употребата на антибактериален сапун е полезна. Но, антибактериалните сапуни имат и значителни недостатъци – агресивен ефект върху кожата и ликвидиране на естествения имунитет.

6. Често пране

Дрехите ви не могат да бъдат толкова чисти, колкото ви се иска! Пералната машина може да бъде източник на гъбички и мухъл. Затова, редовно почиствайте всички детайли на машината, за да се насладите на свежест и здравословна чистота.

7. Кратък сън, недоспиване

Ако сте добили навика да спите по-малко от 7 часа на ден, може да имате проблеми с паметта, лош тен, емоционална нестабилност и нарушаване на функционалността на организма.

Не забравяйте, че не трябва да крадете от времето, през което е препоръчително да спите. Лягайте рано, ставайте рано, а ако е необходимо и възможно – осигурете си и кратка следобедна дрямка.

8. Заседнал начин на живот

По време на сън, натоварването на гръбначния стълб е приблизително равно на 50 кг. В изправено положение е до 100 кг, а в седнало положение – до 220 кг! Само си представете какъв товар е принуден да носи гръбначния стълб, ако няма почти никаква физическа активност през деня. Дори разходката в коридора на офиса е много по-добре от нищо.

9. Неправилна диета

Вие сте решили да отслабнете или просто да подобрите своята физическа форма с помощта на диета? Преди да започнете да спазвате какъвто и да е хранителен режим, първо се уверете, че няма да е вредна за организма, особено ако въглехидратите или мазнините са изключени от хранителния режим. Тялото се нуждае от всички групи хранителни вещества. Въглехидратите осигуряват енергия за мускулите, мазнините влияят на остротата на ума, а протеините са строителния материал на тъканите.

Необходимо е да преразгледате своите навици и хранителен режим. Задължително ликвидирайте заседналия начин на живот, движете се колкото може повече, включете поне един ден от седмицата, в който ще сте само на течности. Осигурете си разнообразно хранене и повече положителни емоции с приятели и колеги.

Източник: adme.ru

Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *