Друг мит е, че не предпазват от венерически болести. Презервативът не е 100% защита от половите инфекции, но той достатъчно надеждно предотвратява пренасянето на хламидиоза, гонорея (трипер) или ХИВ от единия партньор върху другия, посочват специалисти от СЗО. Във всеки случай презервативът е най-добрият начин за намаляване и предпазване от риска от заразяване, включително и от сифилис. Намаляват чувствителността при половия акт. Днес производителите на презервативи отчитат този факт. Съвременните технологии не позволяват усещането на дискомфорт при използването на презервативи и дори обратното – помагат за получаването на по-голямо удоволствие.
Има опасност от алергия към латекса. Вече съществуват презервативи, които не съдържат латекс.Те не отстъпват по своите основни характеристики и здравина. Сега най- известни са презервативите от полиуретан – разновидност на пластмасата. Разбира се, те са по-скъпи, но изключват нежеланата бременност и инфекциите, предаващи се по полов път.
Ефективността на презервативите в предотвратяването на зачеване се изчислява от специалисти на СЗО на 99,85%.
Ако не се използват презервативи, рискът от забременяване в удобните за това дни е 99%. В заключение може да се каже, че използването на презервативи от мъжете не променя нищо в усещането, но дава голяма възможност за предпазване от нежелана бременност и опасни болести.
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!