Лечение на възпаление в бъбреците с народни рецепти дава отлични резултати. Възпалението на бъбреците е възпалителен процес, който протича със слаба болка
Възпаление в бъбреците може да се разглежда като отделна болест, и като усложнение при различни заболявания (остра бъбречна недостатъчност, уролитиаза, хиперплазия и карцином на простатата, гинекологични заболявания). Налице е възпаление на бъбреците при най-различни обстоятелства: следоперативен период, бременност.
Като цяло, жените преобладават сред пациентите с възпаление на бъбреците. Най-честата причина за възпаление на бъбреците е Е.коли, по-рядко стафилококи и ентерокок.
Симптомите на остро възпаление в бъбреците са:
- висока температура;
треска и изпотяване;
болки в мускулите и ставите
главоболие, понякога объркване;
гадене и повръщане;
болка и напрежение в мускулите в областта на кръста;
мускулно напрежение в предната коремна стена;
често, болезнено уриниране
люспи, мътност в урината;
прекомерно уриниране, нощно уриниране.
Симптоми на хронично възпаление в бъбреците
- периодично повишаване на температурата;
потене, особено през нощта;
промени в цвета на кожата (сивкав цвят на кожата);
суха кожа;
обща слабост, умора, главоболие;
загуба на апетит;
гадене, повръщане;
повишено кръвно налягане.
Лечение на възпаление в бъбреците с народни рецепти
Диетата на пациентите с възпаление на бъбреците, без хипертония (високо кръвно налягане) и подуване, е малко по-различна от нормалния хранителен режим. Препоръчителна е лакто-вегетарианска диета, без месо и варена риба. В дневната диета трябва да се включват ястия приготвени от зеленчуци, плодове, богати на калий и витамини С, ябълки, сливи, кайсии, стафиди, смокини, картофи, моркови, зеле, цвекло. Ограничен е приема на мляко, млечни продукти, яйца. Избягват се пикантни ястия и подправки.
При липса на оток и хипертония на пациентите се препоръчва да пият 2-3 литра течности на ден под формата на минерална вода, плодови напитки, компоти, желе. Особено полезен е сока от червена боровинка, тъй като има силни противовъзпалителни свойства. Ограничено е използването на сол до 5 грама на ден.
Препоръчително е да се включат в диетата дини и пъпеши. Те имат диуретичен ефект и помагат при прочистването на пикочните пътища от бактерии, слуз и малки камъчета
В рамките на 2-3 дни се ядат само кисели храни (без хляб, месо и яйца), следвани от 2-3 дни на алкализираща диета (зеленчуци, плодове, мляко). Това създава неблагоприятни условия за микроорганизмите в бъбреците.
Билково лечение на възпаление в бъбреците
Първа рецепта
3 части листа от боровинки, 1 част листа от мечо грозде, 2 части борови връхчета, 1 част плодове от хвойна.
Подготовка и приложение: 2 супени от билковата смес се слагат в половин литър литра вряла вода. Оставете за една нощ в термос. Пие се по 1/4 чаена чаша 3-4 пъти на ден. Курсът на лечение е 2-3 месеца. След 2 седмици почивка повторете курса.
Втора рецепта
1 част корен иглика, 1 част трева медуница, 1 част листа от живовляк, 3 части листа от малина и 4 части листа от коприва, 2 части семена от копър, 3 части плод шипка.
Подготовка и приложение: 2 супени лъжици от предварително смляната билкова смес (в кафемелачка или мелница) се слагат в половин литър вряла вода. Оставете за една нощ в термос. Една голяма чаена чаша се изпива на 4 пъти през деня, преди хранене. Курс на лечение – 2-3 месеца. След 2 седмици повторете курса.
Източник: medn.ru
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!