Това са най-ефективните методи за лечение на кашлица!

Това ще ви помогне

Специално подбрани от нас продукти, помагащи при описаните в статията здравословни проблеми.

За да определи причината за кашлицата, лекарят трябва да се запознае подробно със симптомите и да извърши преглед. Информация за продължителността на кашлицата, от какви други симптоми е придружена и от какви фактори на околната среда може да е повлияна помага на лекаря да постави диагноза.

Видът на храчката също ще помогне за определяне типа на инфекция, ако има такава, която причинява кашлицата. Лекарят може дори да изследва храчката с микроскоп за наличие на бактерии и бели кръвни телца.

Рентгеновите снимки на гърдите могат да помогнат за откриване на наличие и степен на такива инфекции, като пневмония или туберкулоза. Ако всичко това не е достатьчно, за да се определи причината за кашлицата, може да се прибегне да извършването на бронхоскопия или

кашлица
Какво помага при кашлица?

ларингоскопия. Тези тестове използват тънки, подобни на тръбички инструменти, за да се огледа вътрешността на бронхите и ларинкса.

Как се лекува кашлицата?

Кашлици в резултат на бактериални или вирусни инфекции на горните дихателни пътища могат да бъдат ефикасно лекувани с допълващи терапии. Изборът на лекарство зависи от различни фактори и може да бъде специфичен за типа кашлица, която има пациентът. Упоритите кашлици и кашлиците, при които се храчи кръв, трябва да бъдат лекувани от квалифициран специалист.

Хранене и хранителен режим

Много лекари съветват да се увеличи консумацията на течности и да се диша в топъл, овлажнен въздух като начини за облекчаване на задръстването на гърдите. Ефикасно условие при лечението на кашлица е избягването на храни, които водят до образуване на слуз. Те са различни в зависимост от индивидуалната непоносимост, но за повечето хора това са млечните продукти.

Добре е да се избягват захарта и храните, които са богати на натрий (солените). Препоръчва се горещ чай, подсладен с мед, като временно домашно лекарство за кашлици, дължащи се на настинка или грип.

За превенция или лечение на състояния, предизвикващи кашлица (в това число настинки и грип), могат да помогнат различни витамини и минерали. Към тях спадат витамин С, витамин Е, цинк, витамин А и фолиева киселина.

Билкови лекарства при кашлица

Има много билки, както и билки, използвани в традиционната китайска медицина (ТСМ), които облекчават гърлото, успокояват кашлицата и действат като експекторанти. Някои от тях са:

– Бяла ружа

– Сладък корен

– Анасоново семе

– Ведрица

– Японска мушмула (Eriobotrya japonica)

Хомеопатични лекарства

В зависимост от типа на кашлицата и нейната продължителност някои от използваните хомеопатични лекарства включват:

– Самакитка (Aconitum) – за суха кашлица с температура

– Антимонов тартарат (Antimonium tartaricum) – за влажна кашлица

– Дива тиква (Bryonia) – за силна суха кашлица, придружена от жажда

– Росянка (Drosera) – за много силно кашляне

– Къдрав лапад (Rumex crispus) – за дразнеща кашлица

Алопатично лечение

Лечението на кашлицата обикновено включва лечение на състоянието, което я предизвиква. Острата инфекция, като например пневмония, може да изисква антибиотици, кашлицата в резултат на астма може да се лекува с бронходилатат, а в случай на алергия да се предпишат антихистамини.

Лекарства за кашлица могат да се изписват, ако заради нея пациентът не може да си почива или ако кашлицата е суха, какъвто е случаят с повечето кашлици, които се дължат на настинки или грип. Двата типа лекарства, използвани за лечение на кашлицата, са противовирусни и експекторанти.

Тъй като повечето кашлици са свързани с обикновена настинка или грип, в повечето случаите отшумяват за една седмица до 21 дни. Изходът от кашлица в резултат на по-сериозно заболяване зависи от патологията на това заболяване.

Много важно е да се идентифицира и лекува основното заболяване и причината за кашлицата. Избягвайте да пушите и да влизате в пряк контакт с хора с настинка или болни от грип. Мийте често ръцете си, когато има случаи на заболявания на горните дихателни пътища.

Три много ефективни рецепти за домашно лечение на кашлица

В действителност, много проучвания вече доказват, че готовите сиропи за лечение на кашлица и настинка, всъщност са потенциално опасни и не по-добри, отколкото домашно приготвените сиропи с мед.

Ето как можете да лекувате кашлица и настинка с естествени смеси!

билки кашлица
Билките помагат при кашлица

1. Сироп за кашлица от мед, лук и чесън

Сместа:

Комбинирайте половин чаша мед и половин чаша вода. Добавете една нарязана глава кромид лук и една нарязана скилидка чесън. Добавете щипка градински чай, мащерка или риган и оставете да престои една нощ при стайна температура. На другата сутрин прецедете и използвайте течността като сироп за кашлица.Съхранявайте в хладилник.

Защо помага?

Медът, лукът и чесънът са естествени антимикробни средства. Медът действа като успокояващо средство, което означава, че отпуска кашличния рефлекс и успокоява гърлото. Сместа помага за запазването на пълните антимикробни свойства на лука и чесъна, защото не се нагрява, при което те губят част от полезните си свойства. Билките като градински чай, мащерка или риган добавят още повече антимикробни ползи.

Съвет:

Ако не можете да чакате нощ, за да получите сироп, оставете сместа да къкри на слаб огън в продължение на пет до 10 минути, докато лукът омекне. Въпреки че ще загуби някои антимикробни свойства, вие ще получите известно облекчение, преди да си легнете.

2. Разтривка на гърдите с рициновото масло

Сместа:

Започнете с половин чаша добро качество, студено пресовано рициново масло. Счукайте една или две скилидки чесън и ги добавете към маслото. Добавете една супена лъжица прясно настърган джинджифил, три или четири капки масло от евкалипт и около половин чаена лъжичка лют червен пипер.Разтрийте на гърдите.

Защо помага?

Рициновото масло се абсорбира добре от организма и спомага за увеличаване на кръвообращението, което стимулира имунната реакция. Джинджифилът и лютият червен пипер също помагат за затопляне на тялото, стимулират кръвообращението и помагат за втечняване на секретите. Чесънът и евкалиптовото масло се добавят заради своите антимикробни свойства.

Съвет:

Препоръчваме да облечете една стара памучна тениска директно върху разтритите гърди и след това да облечете пижамата си. Допълнителнителната дреха ще помогне за затопляне на тялото ви и ще предпази пижамата от зацапване с рициново масло, което трудно се пере.

3. Сироп от хрян и мед

Сместа:

Добавете щипка настърган хрян в една четвърт чаша мед. Оставете го да седи в продължение на няколко часа и след това го използвайте като сироп за кашлица.

Защо помага?

Хрянът ​​насърчава изпотяването, което е полезно при лечението на треска. Когато се смесва с мед, той може да бъде ефективно средство против пресипнал глас и кашлица. Хрянът също така стимулира апетита и подпомага храносмилането. Внимавайте с количеството, защото консумирането на големи количества може да предизвика стомашно разстройство.

Съвет:

Не  добавяйте много етерични масла към домашните сиропи за кашлица, защото те са много концентрирани и може да затруднят обработката им от черния дроб. Тези масла са полезни за правене на инхалация. Просто сложете да заври вода, добавете няколко капки етерично масло по ваш избор, поставете кърпа над главата си и дишайте дълбоко. Това ще помогне да се разреди слузта в носа и дробовете и да се прочистят по-лесно.

Лечение на кашлица с лук

Народната медицина е богата на много рецепти, които помагат да се преодолеят симптомите на настинки с различна интензивност. Как да се спасим от кашлицата – това е въпрос, който често ще си задаваме през следващите месеци.

Ето някои изпитани съвети, които дават от www.imedik.info.

Главна роля в тях играе обикновеният лук. Най-простата рецепта е следната: две средно големи глави се нарязват ситно и се засипват с две супени лъжици захар. Така престояват цяла нощ, а на сутринта лекарството е готово: отделил се е сок, който се изцежда и се изпива. Същото се повтаря няколко дни, като всеки път се приготвя прясна доза.

От лук се прави и средството за лечение с мед. В блендер се наситняват 5-6 глави лук, объркват се с 400 грама захар и се заливат с литър вода. Получената смес се вари на слаб огън три часа. Оставя се да изстине, добавят се 50 грама мед. Тази смес е достатъчна за един лечебен курс. Тя се съхранява в затворена бутилка и всеки ден от нея се вземат по 4-6 супени лъжици след ядене.

При кашлица е важна и храната. Добре е болният да яде топло картофено пюре, пилешка супа без дразнещи подправки и прясно мляко с мед. Препоръчват се също гроздов сок и мед с лимони.

Лечение на дразнеща кашлица

При суха, влажна или дразнеща кашлица и трудно отхрачване, използвайте босилек за овлажняване на дихателните пътища и омекотяване на секретите.

Една супена лъжица от билката се залива с 300 мл. вряща вода и покрота се оставя да кисне 10 минути.Прецежда се, подслажда се и се изпива топла на 3 пъти за един ден.

Домашни рецепти за лечение на кашлица

–          Драка: една чаена лъжичка изсушен цвят от драка се вари 5 минути в една чаена чаша вода. Отварата се прецежда и се пие топла сутрин преди ядене и вечер преди лягане.

–          Извара: върху чиста ленена кърпа се разстила дебел слой от прясна извара. Лапата се слага на гърдите и на гърлото и се покрива с памучна кърпа и вълнен шал. Сваля след като изварата засъхне и кожата се намазва с някаква мазнина. Това средство се прилага при кашлица на малки деца.

–          Пшеничени трици:  една чаена чаша пшеничени трици се вари около 10 или 15 минути в два литра вода. Отварата се прецежда и се подслажда на вкус с мед или захар. Пие се по една кафена чашка преди обед в продължение на 10 или 15 дни.

–          Мед, масло: смесват се 100 г пчелен мед, 100 г прясно краве масло и едно пакетче ванилия. Приема се по една чаена лъжичка три пъти на ден. Сместа се прилага при кашлица на малки деца.

–          Подбел, дюлево семе: в две чаени чашки вода се слагат четири или пет листа от подбел и една чаена лъжичка дюлево семе.

Варят се 10 или 15 минути. Отварата се прецежда и от нея се приема сутрин и вечер по една винена чаша. Пие се топла подсладена с мед или захар.

–          Орехи, черен бъз, мед: четири счукани ореха заедно с черупките, една супена лъжица цвят от черен бъз и една супена лъжица пчелен мед се варят в половин литър вода. От прецедената отвара се пие по една супена лъжица 3 пъти на ден. Прилага се при силна кашлица.

–          Картоф, лук, ябълка: в един литър вода се варят един картоф, една глава лук и една ябълка. Когато водата остане на половина, се прецежда, пие се три пъти по една чаена лъжичка. Прилага се при упорита кашлица на деца.

–          Градински чай, босилек, липов цвят, розмарин: взимат се по една щипка градински чай, босилек и липов цвят и малко розмарин и се варят 5 минути в половин литър вода. Оставя се да покисне половин час, след което се прецежда. Отварата се подслажда с мед и се изпива на части за един ден.

–          Мащерка, риган, живовляк, анасон, мента: смесват се по 20 г стръкове от мащерка и риган, листа от живовляк и мента и плодчета от анасон. Една супена лъжица от сместа се залива с половин чаена чаша вряла вода. След 10 минути запарката се прецежда и се изпива топла. Приготвя се и се приема 3 пъти дневно.

–          Смола, мед, карамфил, джинджифил: парче смола от бяла череша се сварява в един литър вода. Течността се прецежда и се добавя 200 г пчелен мед, 3 счукани зърна карамфил и на върха на ножа смлян джиджифил. От сместа се приема по една супена лъжица сутрин и вечер на гладно.

Източници:wikipedia,health.bg,1tv.ru,zdr.ru, www.imedik.info,Pixabay.com

Изглед на опаковката на продукта Доктор Силвър Dr. Silver
СРЕБЪРНАТА ВОДА, направена с новия генератор за сребърна вода Dr.Silver, е с още повече ползи за здравето

Това са най-ефективните методи за лечение на кашлица!

Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!

Това ще ви помогне

Специално подбрани от нас продукти, помагащи при описаните в статията здравословни проблеми.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *