Какво трябва да се направи за укрепване на кръговия мускул на окото ? Има лесно и ефективно упражнение за отваряне на хлътналите очи, което отнема само 3 минути
През цялото време, докато сме будни и се занимаваме с каквато и да е дейност, кръговият мускул на окото „работи“ в радиална посока – навътре. Той е нещо като рамка под формата на тръба около окото. Този процес може да се сравни с работата на механичната диафрагма или блендата на фотоапарата. Днес ви предлагаме лесен начин за укрепване на кръговия мускул на окото.
Укрепване на кръговия мускул на окото – инструкции
Заемете начална позиция:
• Седейки (или изправени), раменете са отпуснати и спуснати спокойно надолу. Главата е изправена нагоре с много леко вдигната брадичка. Лицето (мускулите на челото, темпоралните мускули, тилната мускулатура) трябва да е опънато и отворено към тилната част.
• Поставете палците на долния край на очната кухина. Показалците трябва да бъдат разположени над веждите (сякаш гледате през бинокъл). Необходимо е да поставите пръстите си така, че да няма празнина между тях и лицето (възможно най-близо). Формата на пръстите прилича на очила.
• С много леко движение разтегнете кожата с не повече от 2 мм (!). Фиксирайте точка пред себе си на нивото на очите и се постарайте да не ги движите.
• Отворете очите възможно най-много и останете в това положение за 5 секунди.
• Отпуснете мускулите.
• Повторете упражнението поне 8 пъти. Завършете с палиране (покрийте затворените очи с длани), изпращайки топлина в тяхната посока от центъра на дланите.
Забележка!
– Упражнението трябва да се прави бавно.
– Усилията трябва да бъдат насочени от центъра на зеницата към ръба (радиално).
– Не бива да сте ококорени, а просто да отворете очите, като по този начин тренирате и укрепвате кръговия мускул на окото.
– Уверете се, че при изпълнението на това упражнение челото не се набръчква, веждите не са повдигнати, зъбите не са стиснати – цялото лице е отпуснато.
– Не е нужно да дърпате кожата твърде силно. Пръстите просто леко помагат на мускула.
Може да усетите, че погледът е замъглен след тренировка. Това е нормално и скоро ще отмине.
Защо се деформира кръговият мускул на очите?
Орбикуларният мускул не влияе пряко на младостта на очите.
Този мускул само „реагира“ на свързани с възрастта промени в такива периферни структури като:
• темпорални мускули;
• дъвкателни и скулови мускули;
• костни структури;
• подкожен слой,
които свиват и деформират орбитата на окото.
След като направите упражнението нанесете околоочен крем или най-обикновено бадемово масло.
Източник: woman.ru
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!