Холестерол – същност и необходимост за организма. Скрининг. Висок холестерол. Нисък холестерол. Последните открития на световната медицина. Високият холестерол не причинява сърдечно-съдови заболявания, включително и инфаркт. Хората с нисък холестерол са предразположени към инфаркти. Стволовите клетки – гаранция за здраве.
В поредицата „Духът на здравето“ д-р Щонова покани проф. Лъчезар Гроздински – един от най-добрите български кардиолози. Поводът д-р Щонова и проф. Гроздински да коментират проблема холестерол е едно интервю, което водещата е направила с проф. Рон Мартин, докато беше на световен семинар в САЩ преди броени дни. Проф. Мартин показал на д-р Щонова книга, написана от кардиолог номер 1 на САЩ д-р Стефан Синатра. Книгата се нарича „Големият холестеролен мит“. В нея за пореден път се повдига въпросът дали холестеролът е полезен или вреден.
Холестеролът е един от най-често изследваните елементи на кръвта. Понякога хората изпадат в паника, когато видят неговите завишени стойности. Д-р Стефан Синатра от САЩ твърди, че причина за сърдечно-съдовите заболявания не е високият холестерол. Проф. Гроздински потвърди тези думи. Той обясни, че у нас кардиолозите са наясно с този факт от години, но за съжаление тази важна информация не се тиражира достатъчно много сред населението.
Истинската причина за сърдечно-съдовите заболявания не е високият холестерол. Доказателства са свързани с необходимостта на организма от холестерол. Холестеролът не е вреден и нашият организъм го синтезира ежедневно. Той е полезен както за клетките, за половите хормони, както и за различни процеси, които протичат в мозъка.
Важно е човек да има холестерол. Ниският холестерол е изключително опасен. Същото важи и за екстремно високия холестерол. Проучвания сочат, че при остър инфаркт на миокарда се установява нормален холестерол в кръвта на пациента. Ниският холестерол се установява чрез 30-дневни изследвания след инфаркт.
Хората с нисък холестерол са предразположени към инфаркти. Фармацевтичната индустрия също е виновна да бъдат тиражирани някои неверни твърдения относно здравето, за да могат да пласират своите медикаменти. Нации като французи и швейцарци се славят с висок холестерол, но също така и с ниска смъртност от инфаркти. Аборигените в Австралия гладуват и имат нисък холестерол, но страдат от атеросклероза. В концлагерите затворниците също са гладували, но са имали висок холестерол и не са страдали от атеросклероза.
Теорията на стволовите клетки демонстрира важни аспекти за здравето. Нашият организъм се облагородява, чрез стволовите клетки. Когато пациент има увреждане на съдовата стена, процесът на оздравяване е възможен чрез регенерация. Ако запасите от стволови клетки се изчерпят (при старостта) или пациентът е страдал от много сериозни заболявания през годините, за които много стволови клетки са били изразходени, съществува риск от сърдечно-съдови заболявания.
Повишеното отделяне на стресови хормони причиняват високо кръвно и други болести, довеждат и до атеросклероза. Последните медицински изследвания показват, че е важно как живеят хората и какви емоции изпитват. Щастливият човек, добре реализиран, заобиколен от подходяща среда – той ще живее дълго и няма да развива атеросклероза в силна форма. Когато човек е удовлетворен от своя живот, тогава не е важно дали яде мазна пържола или не.
Скрининг – откриване на високия холестерол чрез различни медицински тестове. Медиците назначават необходимото лечение, за да не се допуска превръщането на високия холестерол в екстремен холестерол. Стресът, емоционалната дисфункция на личността е равностоен фактор за появата на тежки заболявания.
Ще ви бъде полезно да изгледате и видеото по Би Ти Ви ТУК >>>.
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!