Около две трети от всички бебета може да бъдат засегнати от обрив в някакъв определен момент от живота им. Най-често обривите се получават от пелените. Най-добрият начин да предотвратите обрив от пелена е да запазите областта в която се поставят пелените чистта.
Ето някои съвети за лечение на обриви от памперс:
Оставете бебето си без пелени за кратки периоди от време през целия ден. Опитайте се да поставите бебето върху хавлиена кърпа или плат, без памперс, колкото е възможно по-дълго. Това ще увеличи въздушния поток на засегнатия участък.
Сменяйте пелената на бебето по-често. Старайте се да правите това веднага щом пелената се намокри или замърси.
Почистете и подсушете областта около и на пелените на вашето бебе с всяка смяна на пелените. Използвайте за целта топла вода и мек сапун и след това подсушете добре мястото.
Избягвайте плътно прилепнали памперси. Уверете се, че размера на пелената не е твърде малък за вашето бебе, и избягвайте затягането на пелената близо до кожата на бебето. Използвайте по-големи памперси докато обривът изчезне.
Избягвайте дразнещи кърпички. Много кърпички съдържат дразнещи химични вещества като алкохол, сапун и различни аромати.
Ако използвате пелени за еднократна употреба или супер абсорбиращи пелени с гел материал в основата си те могат да бъдат по-ефективни към минимизиране на влага.
Избягвайте използването на тежки сапуни или омекотители на тъкани, които могат да раздразнят кожата на вашето бебе. След като измиете бебето с мек сапун го изплакнете много добре. Уверете се, че не са останали следи от сапуна и няма какво да дразни кожата му.
Избягвайте да използвате прахове, като например царевично нишесте и талк на прах. Талкът на прах може да предизвика възпаление на белите дробове на вашето бебе,а царевичното нишесте може да доведе до инфекция, ако се прилага върху наранена кожа.
Говорете с Вашия лекар за това какви кремове и мазила е най-добре да използвате. Добре е да използвате кремове със съдържание на цинков оксид, който много бързо премахва обривите по кожата, а също и да предотврати повторната им поява.
Ако тези съвети не вършат работа и обрива не изчезне в рамките на няколко дни най-добре е да се посъветвате с лекар.
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!
Pingback: Как да предпазим бебешката кожа от подсичане и обриви? | Лекува нет