Направете силна запарка от концентриран от орехови листа и зелената обвивка на орехите (плода). Хладка, и се смесва с половин супена лъжица мед. С нея измийте основно косата, като масажирате интензивно кожата на главата.
Подлагате косата си колкото е възможно по-дълго на свеж въздух.
След измива разчесвайте от края към основата на косъма.
Баба ми държеше много на всекидневното измиване на главата със студена вода, смесена с няколко капки от корени на репей. Всеки втори ден я измиваше с отвара от коприва. След измиване на главата със студена вода кожата трябва да се масажира основно и след това кожата да се масажира със кърпа.
Поставете лист от иглика върху оголените места. Тя стимулира оросяването и растежа на косъма.
Стреме се да се консумирате храна, богата на витамини.
Калявайте се, като в продължение на 30 секунди стоите във вана със студена вода в поза щъркелова стойка със смяна на краката.
Активирайте оросяването си с обливания на ръцете: с подвижния над ваната водете студената водна струя от пръстите на краката към рамото (6-8 секунди за всяка ръка).
При падане на косата поради липса на желязо пийте черна меласа от захарна тръстика. Може да се смеси с билков чай или мляко.
За масаж на главата е подходяща следната тинктура: 100 г ситно нарязани листа от коприва, половин л студена вода и половин литър оцет се затоплят бавно до кипване. Сместа се охлажда. Прецежда се през цедка и се използва веднага.
Намажете главата си с концентриран алкохол.
Ако при тежка болест ви падат косите, лечебно въздейства пиенето на тинктура от бухаловиден плавун (при разреждане ).
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!