Сакрална архитектура на тялото

Отскоро у нас се преподава системата от полезни упражнения, наречена Сакрална архитектура на тялото, която дава изключителни оздравителни резултати

Системата е систематизирана и въведена от Натали Дроен, която доживява до преклонната 89-годишна възраст.

Натали Дроен е родила 7 деца и има 17 внуци. Тя е реалното доказателство, че ако се грижим добре за своето тяло, то ще ни осигури дълъг и здрав живот.

За оздравителната терапия за жени, наречена Сакрална архитектура на тялото,  научаваме от Светослава Хаджиева в поредицата  „Здравето в кадър“.

Цялата оздравителна програма включва житейска философия, полезни упражнения, дихателни техники и православната традиция да възприемаме тялото като храм за душата.

Сакрална архитектура на тялото
Светослава Хаджиева обяснява какво представлява Сакрална архитектура на тялото

Тази система е насочена към физическото и духовно здраве на жената, но в последните години се занимават и мъже, които също търсят път към своето физическо и духовно усъвършенстване.

В процеса на своята практика Натали открива, че в човешкото тяло има определена йерархия на функциите, която гарантира здраве и щастие.

Във всеки човешки организъм е заложен стремеж към здраве и хармония, а задачата на  Сакралната архитектура на тялото е да активира тези функции.

Тя преоткрива коя е най-правилната поза на човешкото тяло, така че всяка една частичка от него да започне да функционира правилно и да позволи на цялото тяло като една сложна система да изпълнява своите не само физиологични, но и духовни функции.

Сакрална архитектура на тялото
Сакрална архитектура на тялото – упражнения за ходилата и краката

Точно по тази причина освен с физически упражнения и правилно дишане, се прибавя и молитва.

Сакралната архитектура на тялото разглежда човешкия организъм като кръст, поясни Светослава Хаджиева.

Гръбначният стълб е нашата физическа и духовна опора.

Краката са опори, ръцете се разглеждат като криле.

През краката и ръцете преминават осеви линии.

Движенията, които се изпълняват не причиняват силно физическо натоварване и умора, а въздействат върху мускулите, костите и клетките в целия организъм.

Всеки човек трябва да открие онова свое състояние, по време на което се изпитва усещане, че потича ток през тялото.

Сакрална архитектура на тялото
Сакрална архитектура на тялото  – упражнения за гърба и гръбначния стълб

Едно занятие продължава 1 час и 30 минути.

След няколко упражнения хората започват да усещат как енергията тече сама из тялото и как тя намества ставите и мускулите.

Сакралната архитектура на тялото отделя особено голямо внимание на стъпалата, които са основата на всеки човешки организъм.

Плоските стъпала причиняват изкривяване на краката, изкривяване на таза, променят стойката и гръбначния стълб.

В процеса на практикуване на Сакрална архитектура на тялото човек започва да усеща не само как правилно се наместват неговите кости и стави, но и как започват да се решават неговите проблеми.

Това става възможно, защото човек се отърсва от негативни емоции като гняв, злоба, завист и други.

По време на самите упражнения стъпалата са поставени едно до друго и се търси центърът на тежестта, равномерно разположена върху двете стъпала.

Стъпалото образува триъгълник – неговият връх е в петата, а основата преминава през последната фаланга на всички пръсти – от палеца към кутрето.

Когато човек се концентрира, той открива, че не стъпва правилно върху цялото стъпало, а стои наклонен в една или в друга посока, което води до изкривяване на краката.

Най-лесно се открива това изкривяване по токовете на обувките – дали са изтрити външно или вътрешно.

Сакрална архитектура на тялото дава оздравителен ефект:

1 – Коригиране на теглото;

2 – Нормализиране кръвното налягане;

3 – Изчезват изкривяванията на гръбначния стълб;

4 – Правилно наместване на ставите;

5 – Цялостна хармонизация на човешкия организъм;

Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *