Много жени смятат, че естественото раждане е по-малко травмиращо за бебето и им дава по-голям контрол върху раждането.
Започнете подготовката отрано през бременността, като правите редовни ненапрягащи упражнения, например плуване и ходене, които тонизират мускулите и подобряват цялостната физическа годност. Яжте разумно и приемайте добавки или фолиева киселина в препоръчаните количества. Направете план за раждането, който уточнява как искате то да се управлява. Ако това е първото ви дете, посещавайте курс по раждане, за да научите техниките за дишане.
Релаксация и дишане. Концентрирането върху дишането може да има успокояващ ефект и ще ви помогне да се отпуснете.
Раждане във вода. Потопяването в басейн, пълен с топла вода, облекчава болката от контракциите и някои жени раждат така. Информирайте се дали вашата болница разполага с басейн за раждане или дали можете да наемете такъв.
Билкова медицина. Чаят от малинови листа, пит през последните 3 месеца от бременността, тонизира матката.
Прочетете още за билките, които са подходящи за бременност.
Ароматерапия. Масло от розмарин, лавандула и лайка, втривано върху китките, челото и шията, облекчава болките по време на раждане.
Масаж. Деликатните масажни движения надолу по тялото могат да облекчат болката, особено в долната част на гърба.
Консултирайте се с квалифициран практик/терапевт за:
Акупунктура. Ще е необходимо разрешението на болницата, в която ще раждате, ако искате да използвате тази форма на облекчаване на болката.
ПОДКОЖНА ЕЛЕКТРИЧЕСКА НЕРВНА СТИМУЛАЦИЯ. Това е вариант на акупунктура, който работи чрез изпращане на електрически импулси в главния мозък. Те блокират съобщенията за болка и стимулират освобождаването на ендорфини — естествените болкоуспокоителни на тялото.
Хипноза. За да се облекчи напрежението, е важно да практикувате необходимите техники още от началото на бременността. Ще е необходимо разрешението на болницата, в която ще раждате, ако искате на раждането ви да присъства хипнотерапевт.
СКЪСАН ПЕРИНЕУМ
Перинеумът е кожата между влагалището и ануса. Той се разтяга по време на раждане и понякога може да се скъса. В някои случаи ще са необходими шевове, за да се поправи увреждането.
Превенция
Редовно масажирайте областта преди изчислената дата за раждане, така че тя да стане по-гъвкава.
Ароматерапия. Втривайте половин чаена лъжичка масло от жожоба в тази област всеки ден в продължение на осем седмици преди очакваната дата.
Лечение
Ако имате шевове след раждането, поставете студени компреси (опитайте с торбичка замразен грах, обвита в хавлиена кърпа) и след това подсушете. Топлият въздух от сешоара има благотворно въздействие.
Ароматтерапия. Прибавете 2 капки лавандулово и 2 капки кипарисово масло в топла вана и потопете областта за 10—15 минути.
СТРИИ
Това са розови или червеникави белези върху кожата, които с течение на времето могат да избледнеят до сребърно. Причинени са от прекомерно разтягане на кожата.
Лечение/Превенция
Масаж. Есенциални масла от тамян и лавандула трябва да се втриват върху корема и горната част на краката по време на бременността. Хомеопатия. Биохимичната тъканна сол Calc, fluor.
Диета и хранене. Увеличете приема на витамин Е или, като алтернатива, го втривайте в кожата.
Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!