ГЛЮКО БАЛАНС – четворна комбинация за нормализиране на кръвната захар

Как да разберете от каква маска се нуждае кожата на лицето ви?

За да заздравите, подхраните, овлажните и ревитализирате кожата, няма нищо по-добро и полезно от маските. Кога да ги използвате, колко често да ги слагате, как да разберете от какво се нуждае кожата ви?

Вечната заетост и желанието ви да сте красиви ви карат да прибягвате често към чудото, което за 10-20 минути прави кожата ви по-млада и сияйна. Тя съдържа много повече активни вещества от кремовете и доставя на епидермиса всичко, от което се нуждае.

маска
Изберете правилната маска за лице

Необходимо е да ползвате маските от време на време, а паузата е задължителна, за да има по-добър ефект – а и да не се привиква. За да действат по-ефикасно серумите и кремовете, кожата трябва да е чиста и да възвърне своите жизнени сили. Именно това прави маската – освен че почиства кожата, тя я хидратира и я подхранва с витамини, минерали и микроелементи.

Бързото нанасяне на маската не изисква нито специални усилия, нито време. По този начин избавяте кожата от мъртвите клетки и излишните мастни натрупвания.

Как да ги използвате?

Преди поставянето на маска, най-добре е да подготвите кожата. Използвайте скраб, бутер крем или друг козметичен продукт, за да почистите порите в дълбочина и да премахнете излишните мазнини.

– Кремообразните маски раздвижват кръвообращението и лимфопотока, което ги прави още по-ефективни и спомагащи проникването на активните вещества.

– Залепващите се маски имат друго преимущество – те стягат кожата и подсигуряват голям релакс на лицето.

Не трябва да пестите от маската и да нанасяте твърде тънък слой. Ако тя е махаща се, добре е това да не става с рязко движение, а леко да я откачите от всички страни в краищата. Препоръчително е да ползвате маски на известни козметични марки, не защото домашните не са ефикасни, но те не са достатъчно стерилни и могат да възпалят кожата.

Ако използвате за маска у дома различни продукти, добре е да спазвате всички нужни антисептични правила, тъй като рискът да се провокира инфекция, когато са разширени порите, е значителен. Когато поставяте маски по народни рецепти, използвайте бяла глина, ментол и други антибактериални съставки, както и маски, които бързо засъхват на лицето.

Много е важно и правилно да свалите маската – премахнете я, като сваляте слой по слой с чист тампон или кърпа.

За отделянето на маската и почистването на порите е препоръчително да ползвате лосион. Не бива веднага след почистването на кожата да ползвате фон дьо тен и декоративна козметика. Ако можете, поне два или три пъти на ден третирайте епидермиса с антибактериален тоник или използвайте крем за чувствителна кожа.

Хидратираща маска

Тя връща еластичността, нежността на кожата и нейния хидролипиден слой, който изтънява и се изсушава вследствие на студа, въздействието на околната среда, липсата на сън или недостатъчната грижа за овлажняването й.

ВЪЗДЕЙСТВИЕ. Маските утоляват жаждата на кожата и подсилват естествените фактори за хидратацията й, подобряват възможностите на тъканта да задържа водата и липидите. По този начин другите активни натурални съставки в маската лесно проникват и връщат жизнеността на кожата.

Ако имате твърде суха и атопична кожа, можете да държите маската по-дълго време от посоченото в инструкциите. Кожата ще абсорбира това, което й е потребно – не повече.

Ревитализиращи маски

Уморена, подпухнала и посивяла кожа добре се повлиява от маските, които връщат енергията и блясъка на епидермиса, правят кожата по-свежа, гладка и млада.

ВЪЗДЕЙСТВИЕ. Маските действат на клетъчно ниво и подпомагат подновяването на кожата. Те често имат въздействие на ексфолианти или подсилен пилинг ефект.

Материалите в lekuva.net са авторски и може да се използват само с публикуване на активен dofollow линк към оригиналния текст и без промяна на съдържанието, запазвайки всички линкове!

Това ще ви помогне

Специално подбрани от нас продукти, помагащи при описаните в статията здравословни проблеми.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *